[]

Facebook Canlı Yayını

Merhaba,

Facebook'ta canlı yayınlar yapıyoruz bir süredir. Ancak hem internet hem de görüntü kalitesini artırmak istiyoruz. Bu iş için de DSLR kamera bakıyoruz. Bu kameraları bilgisayara bağlayıp webcam gibi kullanmanızı sağlayan programlar mevcut. Ancak bildiğim kadarıyla bu kameralarda uzun süreli kullanımlar mümkün olmuyor. 5 - 10 dakika sonra ısınıp kendi kendine kapanıyor.

İnternet üzerinde müthiş görüntü kalitesine sahip canlı yayınlar nasıl yapılıyor, hangi kameralar kullanılıyor, siz nasıl setuplar kullanıyorsunuz? Tüm bilmek istediklerim bunlar!

Not: Yayınları OBS'de yapıyoruz.

 
4k kameran olsa bile işin sonunda upload hızına takılacaksın. kablonet haricinde çok yüksek upload veren şirket yok bildiğim kadarıyla.


  • sutlu nescafe  (05.01.17 19:04:42) 
Gopro5


  • gozu acik sevisen yahudi  (05.01.17 19:13:32) 
logitechin bi kamerasi var 1080p'lik 50-60 eur fiyati mi ne oluyor amazonda indirime girdikce. o iyidir belki


  • jedilance  (05.01.17 19:14:55) 
@gözü açık sevişen yahudi bunu bilgisayara bağlayıp obs'ye tanıtabiliyor muyuz? Bu sırada zoom falan özelliklerini kullanabiliyor muyuz?

@jedilance şu an hali hazırda logitech'in bir kamerasını kullanıyoruz ancak yayın esnasında zoom vs. yapamıyoruz o yönden bir sıkıntımız var.
  • osurmaya mi geldik  (06.01.17 14:39:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.