kedim kisirlastirma sonrasi himbillasti

1.5 aydir sadece yemek yiyor, su iciyor, uyuyor ve tuvalete gidiyor.
oyun oynamayi tamamen birakti, cani sikilinca evde turlardi birakti, camin onune cikar disariyi izlerdi
birakti.
hasta degil, sevince gurluyor ama sifir hareket. ne yapmak lazim?

i.hizliresim.com

yeni oyuncaklar alın.
birlikte oynayabileceğiniz şeylerle teşvik etmeye çalışın.
mesela ucunda oyuncak olan oltalarla çok güzel oynuyorlar.

mama yerken oyun oynamasını sağlayacak oyuncaklar da var, araştırabilirsiniz.

bu mevsimde benimkiler de biraz duruldu gibi.
  • blatta hiberna  (05.01.17 16:46:00)
Ah canım ya..Yeni oyuncaklar alıp oyuna zorlamayı deneyin. Zaman geçtikçe umarım düzelir. Benim için yanağından öpün.

  • AWD  (05.01.17 16:48:09)
Lazer? Lazere hayır diyen kedi görmedim.

  • peggy  (05.01.17 17:09:39)
lazer önermiyor uzmanlar psikolojisini bozuyormuş. kedi otlu oyuncaklar cazip gelebilir toplar, fareler bi deneyin derim.

  • yue  (05.01.17 17:44:13)
Kısırlaştırma sonrası hareketsizleşmesi normal ve yaygındır. zamanla azıcık oynar.

  • riwi  (05.01.17 18:46:31)
üzüldüm ama çok da tatlıymış, düzelir umarım. benim olsa evde olduğum her an severdim

  • itachi uchiha  (05.01.17 21:43:34)
@yue, lazerle ilgili çekinceler var ama abartılmadığı sürece sorun olmaz.

Bizimki henüz kısırlaştırılmadığı halde çok sakin ve hareketsiz, oyun oynamayı bilmiyor. Lazerle 1-2dk oynatıyoruz, sonra o gazla diğer oyuncaklarla da oynamaya başlıyor, yoksa bir sürü oyuncağın yüzüne bile baktığı yok. Kısırlaştırdıktan sonra kilo alıyorlar zaten, hele bir de hareketsizlik iyice obez ediyor kedileri, oynatmak lazım bir şekilde.
  • peggy  (06.01.17 10:58:50)
Cins kediler genelde cok oyuncu olmuyor zaten, genetik havuzlari cok cesitli olmadigi icin 1 yasindan sonra hareketlilikleri oldukca azaliyor. Genetik havuz cesitliligi daha fazla olan sokak kedileri, tekirler vs. 6-7 yaslarina kadar daha hareketli oluyorlar.

  • neferkitty  (06.01.17 11:19:15)