[]

irlanda'daki alman vatandasi bana davetiye gonderebilir mi?

selam, irlanda'da master yapan ve alman vatandasi olan biri turkiye vatandasina davetiye gonderebilir mi? amacim bir haftalik irlanda turist ya da ziyaretci vizesi almak. arastirdik ama bulamadik.
 
Gonderir resmi olarak orada ikameti filan varsa ama Irish visa waiver programm diye bir arat, belki program hala yururluktuyse UK vizesi almak daha kolay olur, UK uzerinden gidersiniz irlandaya.


  • kuehles blondes  (05.01.17 12:53:19) 
irlanda da istisna kurallar olabilir, net birsey soyleyemem ama bircok ulkede davetiye gonderebilmek icin o ulkede oturum sahibi olmak ve calisiyor olmak gerekiyor.


  • emrahday  (05.01.17 12:53:35) 
"Irish visa waiver" hala yürürlükte. İrlanda'da çalışan bir tanıdığım 1. derece akrabasına davetiye ile turistik vize çıkartmaya çalıştı, ona bile vize vermediler. Bence davetiye olmazsa vize alma şansınız daha yüksek olabilir.

Ya da UK vizesi alın. UK'e giriş yaptıktan sonra 6 ay içinde İrlanda'ya girebilirsiniz vize hala geçerliyse.
  • crown  (05.01.17 13:30:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.