internette çok vakit geçirmemenin çözümü nedir?

şimdi sizlere de oluyor mu diye soracağım ama soru cümlesine gerek yok mutlaka oluyordur bir video bir video daha özellikle youtubede konulu videolar yağmur gibi art arda geliyor hatta bu konuda arif erdemin manchestere attığı golden buraya nasıl geldim diye yazanlar var

eksisozluk.com

nasıl geldim buraya, şeklinde devam eden son zamanların en şahane youtube yorumu. ilk gördüğümde aralıksız 7-8 dakika güldüm. çok ciddi videoların altında klavye ısırtabilir bu yorum.

eksisozluk eksiduyuru sozcu mynet hotmail gmail facebook porno o şu bu derken yahu bakıyorsun saatler geçmiş ancak çişin geldiğinde ya da acıktığında kalkıyorsun bilgisayarın başından ne yapmak lazım nasıl odaklanmak lazım bu merete de mi şunlara bakılacak başka yere girme şu kadar saat başında dur diye disiplin uygulayacağız

şunu bilir şunu söylerim internette surf maksadını aştığında insanı hayattan uzaklaştırıyor ve çok lüzumsuz

Ben de aynı durumu spor yaparak çözmeye çalışıyorum. Yani çok klasik olacak ama bi hobi bulmak çok çok faydalı. Canım sıkılıp tam bilgisayara saracakken çıkıp koşuyorum ve mental anlamda inanılmaz faydasını gördüm. Hatta bi yerkerde okumuştum koşarken salgılanan endorfin sayesinde bağımlı hale geliyosun bi yerden sonra ve beynin prefrontal korteksini bir süreliğine devre dışı bırakarak beyin fonksiyonlarını yavaşlatıyomuş böylelikle zamanın nasıl geçtiği, farkındalık ve bilinç gibi kavramlar bir süreliğine eriyip giderken diğer devreler ise cayır cayır yenilenmeye başlıyor yani aynı bilgisayar bağımlılığı gibi ama çok daha eğlenceli emin ol.

  • kirk lee hammett  (05.01.17 04:20:13 ~ 04:21:41)