Subway sevenlere soru, genel fastfood severler için de tabi?

Merhaba!

Şimdi ben Fast Food konseptli bir yer işletiyorum ancak konseptimde bir değişiklik düşünüyorum o yüzden görüşlerinize ihtiyacım var.

Şimdi efendim biz menümüzde normal bildiğin pattiz kızartması servis etmekteyiz. Başlık'ta subwaycilere seslenme sebebim şu; bildiğiniz gibi bu marka menülerinde lays, ruffles gibi cipsler veriyor yani dükkanlarında kızartma yapmıyorlar.

Sorularım şunlar:

1- subway de Burger king, McDonald's gibi patates kızartması yapsa daha çok tercih eder miydiniz?
2- sandviçleri menü olarak bu cipsler ve Cola ile beraber mi tercih ediyorsunuz, cips yerine cookie mi tercih ediyorsunuz? yoksa sadece sandviçi mi alıyorsunuz? Cips yerine patates kızartması olsa daha çok menü mü seçerdiniz?
3- fastfoodseverler; sıcak sandviç yapıyorum ben. patates kızartması yerine cips koysam satışlarım düşer mi?
4- yine fastfoodseverler; patates kızartması yeri geldiğinde ana ürünün önüne geçiyor mu?

Fikrileriniz benim için önemli. Cips olayı operasyon noktasında bana avantaj sağlayacak ama şu an satışlarımın düşmesini tolere de edemem. Ehonomi çoh eyi sonuçta di mi

Şahsen sandviç ile cips mantıklı gelmiyor bana, Subway de patates kızartması olsa daha cok sevinirdim

  • gazozailacatmauzmani  (03.01.17 23:37:11)
1-Evet.
2-Kola ile alıyorum patates olsa daha çok tercih menüye giderdim tabi. Kurabiye ve cips sevmiyorum.
3-Düşer.
4-Evet.
  • gozu acik sevisen yahudi  (03.01.17 23:39:07)
1. kesinlikle
2. hiçbirini tercih etmiyorum ama patates kızartması olsa alırdım.
3. düşebilir.
4. evet.
  • theseachange  (03.01.17 23:41:41)
seker tutekmedigim icin cookie ve icecek almiyorum, sadece sandvic aliyorum.
ama patates kizartmasi olsa gercekten guzel olurdu.

  • bollocks44  (03.01.17 23:46:25)
aynen cips saçma geliyor, o yüzden kurabiyeyi seçiyorum ya da menü almıyorum. bir de o sandiviçlerle kızartma da çok gitmiyor sanki. ben genelde italyan bmt filan yiyorum çünkü.
mesela scholotzkys vardı, o da yok galiba artık göremiyorum pek. onlar sandviçin yanında küçük patates salatası, makarna ya da salata gibi seçimler yaptırıyordu.

bi de 4.e evet diyebileceğim 2 durum var, arbys'in kıvırcık patatesleri ve burger house tipi yerlerin kalın ve baharatlı patatesleri
  • red g  (03.01.17 23:48:57)
1-evet. cunku sadece sandvic kesmiyor bazen
2-turkiyede menu almiyorm cok pahali oluyor. yurtdisinda cookie ile almisligim var cipsi tercih etmedigimden
3-duser bence. turkiyede cipse alisilmislik yok cunku.
4-gecmiyor, sadece az acsam patates aldigim oldu.

hocam niye direk patatis satisini aniden durdurmayi dusunuyorsun ki, cips'te sat bi sure alternatif olarak, siparis verenlere sorun patates yerine cips ister misiniz, diye. istatisk tutarsin ona gore degerlendirirsin. hayirli isler.
  • jedilance  (03.01.17 23:55:25)
1- hayır
2- cookie alıyorum. pattes kızartması çok manasız geliyor.
3- sandviçin güzelse bence fark etmez. benim için yani. pattes vermesen bile gelmez aklıma gerçi.
4- hayır.
  • hypervaskulerdondurucu  (04.01.17 00:03:48)
@jedilance biraz tanıtım yapacağım. Cipse geçersem yeni müşteriler hep cips varmış gibi düşünsünler istiyorum.

  • sekwashere  (04.01.17 00:05:21)
patates kızartması önemli faktör. hatta ev halkı olarak patates kızartması gerçekten iyi olan yerin diğer ürünleri de iyidir diye bir algımız var.

  • Apocalypse  (04.01.17 00:08:07)
Patates kızartması sevmem ama cips vermek saçmalığın daniskası. Açsam kızartma yiyebilirim ama cipsi asla almıyorum.

  • manuel mandalina  (04.01.17 00:09:27 ~ 00:10:26)
Patates kizartmaso yerine pure olabilir mesela ya da coleslaw falan kizartma agir cookie sacma.

  • condom kurşunu  (04.01.17 00:18:22)
1- Cips saçma, hiç almadım. Kızartma olsa alabilirdim.
2- Şeker az tükettiğim için menü almıyorum, sadece sandviç alıyorum. Menüde kızartma olsa açlık durumuma göre alabilirim.
3- Düşebilir.
4- Soslu filan bi kızartmaysa geçebilir.
  • MBrain  (04.01.17 00:18:32)
Patates kizartmasi yerine cips satarsan satislarinin dusecegeine inaniyorum.bi kere ayni sey degil ki bunlar.sandvci yerken yaninda katir kutur tadini bile bozuyor.

  • mungojerry  (04.01.17 00:38:56)
Genel olarak patates kızartması tercih edildiği, edileceği görülüyor ben olsam ben de patates kızartması tercih eder şöyle güzelce barbekü sos ve hardala bandırıp yerim. Cips fikri biraz kolay ve temiz olmasından dolayı düşündüm, bir de subway sonuçta sandviç işinde dünyada bir numara( bence benimkiler daha güzel :p) bir bildikleri vardır diye düşündüm. Dünyada en çok şubesi olan Fast Food zincirlerinden biri.

Hakkaten demek ki subway konsepti sağlıklı Fast Food üzerine kurduğu için koymamış galiba patates kızartması, bilemedim
  • sekwashere  (04.01.17 00:49:26)
1- hayır çünkü sandviçleri patatese uygun değil bence
2- bana kalırsa cookie ona daha uygun. tatlı bir şeyler hep daha çok ilgimi çeker
3- ben cipsi tercih etmezdim
4- geçmiyor. ana ürünün berbat olması lazım ancak.
  • bohr atom modeli  (04.01.17 00:54:27)
1) hayır
2)sadece sandviçi alıyorum. Yanında patates olursa sağlık konusunda kaygılanırım:/ Cips yerine kızartma verseler yine almam sadece sandviçi alırım. Cookie bambaşka bi olay, onu da tek başına alıp çıkıyorum bazen. Patates yerine cookie almayı tercih ederim.
3) ben ikisinden de hoşlanmıyorum çünkü fastfood pek sevmem ama çevremi düşünerek cevaplıyorum, düşer.
4) Mesela arby's patatesi benim içinn çok aşırı önde yani tüm sevdiğim yemeklerden vazgeçip bi tutam ondan yiyorum bazenn, harika. Aynı baharatları bazı cafeler elma dilim patates için kullanıyor onlara da ölüyorum.
  • megalomaniac  (04.01.17 00:59:52)
çok uzun zamandır Subway yemiyorum fakat aldığım zaman hep cips tercih ediyordum. bunun sebebi de çok uzun yıllar önce bir filmde Johnny depp'i sandviç ile cips yerken görmüş olmam. öyle ki, normal sandviç yaptığımda dahi patates cipsi (lays) yerim. ama. görüyorum ki ben bir istisnayim.

  • no christ requires  (04.01.17 01:00:51)
1-Evet, biraz daha fazla tercih ederdim.
2-Sandviç yanına patates kızartması cazip, çünkü hem daha doyurucu olur hem de çeşit olur.
3-Cips bana da saçma geliyor, cips yiyeceksem bakkaldan alırım. Bence mekanı değersizleştiren bişey. Ama meraklısı varsa bilemem.
4-Hayır.
  • mikro patlama  (04.01.17 02:21:08)
1) valla subwayden çok yiyen birisiyim ama hiç cips almadım, patatese geçseler de patates de almam çünkü cookie'leri muhteşem <3 ayrıca o tarz sandviçlere patates pek iyi gitmez bence
2) menü olarak aldım şu ana kadar hep ve hep cookie ile
3) düşebilir ayrıca subway koca zincir adamların lays firmasıyla anlaşması var ucuza geliyo cips, siz tek şubeyseniz anlaşma yapıp cips almanız zor olabilir fiyatı da etkiler bu bence patates veriyosanız devam edin, özellikle elma dilim pattis <3
4) evet bazı hamburgercilere mesela sırf patatesi ve yanındaki sosları çok güzel diye gittiğim oluyor. hatta norml burger king yerken bile hamburger keyfinden çok patates ve sos keyfini seviyorum
  • nundu  (04.01.17 02:35:18)
crisscut patates kızarması veya twistted olsa ne güzel olur. bu arada genel olarak eve servisçilerin kullandığı paketleme materyaleri de oldukça önemli. bir arkdaşım çiğ köfte satıyor ve paketini logosunu güzel yaptıkları ve güler yüzlü oldukları için çokpopülerle. yoksa çiğköfteleri çok özel değil bence.

  • fasulyek  (04.01.17 04:17:54)