[]

Fas'a, mısır'a gidenler

Şubat ayında yurtdışına çıkacağım.
Fas ya da mısır fala düşünüyorum. Daha önce hiç gitmedim. 5 6 günlük bir tatili nasıl iyi şekilde geçirebilirim. Çöl turları vb şeyler var mı? İnsanlar nasıl. Genel halk tavrı güvenlik vs. 
özellikle Fas, öyle genel düşüncenin aksine aşırı bir orta doğu ülkesi değil, gidersen görünce hak verirsin, Türkiye'nin oryantal bir versiyonu gibi, sadece turist yoğunluğu olan yerlerde yankesicilik yaygın, ceplere, çantaya sahip çıkmak lazım. rota tavsiyesi olarak, Fas'tan Endülüs'e geçip 1-2 günü de Endülüs'te geçirip dönüşü oradan yapabilirsin.


  • zebragibi  (03.01.17 22:31:51) 
Türkiye'de olduğu kadar güvende olacaksınız. Yani cebinize, paranıza dikkat edeceksiniz.
Benim tek tavsiyem dünyanın en güzel şehirlerinden Şafşavan'ı görmeniz.
en.wikipedia.org
Fas'a gidip Şafşavan'ı sakın ola ki atlamayasınız.
  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (03.01.17 23:41:50) 
ikisine de gitmediyseniz, once Fas'a gidin derim ben.
orada da sadece kazablanka değil, tangier, meknes gibi yerleri de görmenizi tavsiye ederim.

kalack yer olarak da "riad" denen ve genelde kentlerin "eski" kisimlarinda (old medina) kalan, köşk tarzi yerlerde kalirsaniz, yerel kulturu daha iyi tanima olanagina kavuşursunuz.
  • for the record  (04.01.17 07:47:39) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.