morhipo'nun siparişi iptal etmesi

north face mont almıştım. %40 indirimliydi. small olunca zıpladım. 27-28 aralıkta kargoya verilecek dendi. tedarik edilemediği için 2 ocak'a ertelendi. şimdi mail gelmiş, satışı iptal etmişler.
saçma geldi bana biraz. koskoca firma tedarik edemeyeceği ürünü neden satışa koyar diye. sizce de saçma değil mi? ilk alışverişimdi kursağımda kaldı:D
o değil de adamlar satışı iptal ettik 24 saat içinde kartınıza yansır diye mail attıkları için neden iptal ettiniz diye kızamam heralde:D
olan benim monta oldu mk:S

tedarik edemedik diye satışı iptal ettik. ne yapsaydık. iptal etmesemiydik diye filan demezler mi:D

  • hede hodo  (03.01.17 22:17:21)
stokta sıkıntı vardır. yanlış sayım olmuştur vs vs. yabancı sitelerde de başıma geliyor benim. bazı ürünleri gönderemiyorlar mesela. o ürünün parasını kredi kartına iade ediyorlar.

  • burya  (03.01.17 22:19:31)
tüketici hakem heyetlik bir durum yok değil mi?

  • hede hodo  (03.01.17 22:21:04)
morhipo'nun satış sözleşmesine bakmalısın. ürün yoksa ellerinde zorla bulma gibi bir mecburiyetleri olamaz sonuçta. paranı da iade alabiliyorsan bence hakem heyetlik bir durum yok.

  • burya  (03.01.17 23:15:00)
(4) Sipariş konusu mal ya da hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde satıcı veya sağlayıcının bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde tüketiciye yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmesi ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde iade etmesi zorunludur. Malın stokta bulunmaması durumu, mal ediminin yerine getirilmesinin imkânsızlaşması olarak kabul edilmez.

Son cümle senin durumuna uyuyor. Tüketici hakem heyetine başvurup bilgi al bence
  • burya  (03.01.17 23:21:16)
Olmayan urunu hakem heyetine degıl cumhurbaşkanına gitsen yine alamazsın. Adamlar urun yok paranı veriyoruz diyor

  • gazozailacatmauzmani  (03.01.17 23:26:40)
@burya
ama adamlar bana hemen bilgi verdiler ve paramı da iade edeceklerini söylemişler. bi de 10 liralık hediye ceki vermişler..
ılk 2 cumlede soylenılenleri yerine getirmişler gibime geldi..
  • hede hodo  (03.01.17 23:32:49)
"hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde" geri ödeme yapabilirler doğru. ancak son cümlede ne diyor bak: "Malın stokta bulunmaması durumu, mal ediminin yerine getirilmesinin imkânsızlaşması olarak kabul edilmez."

yani sana nasıl bir bahane sundular o önemli? ve bunu kanıtlayabilecekler mi? hah stokta yoktu bir bahane olmuyor bu durumda. resmi yönetmelik bu.
  • burya  (03.01.17 23:42:04)
sipariş onayında gelen ön bilgilendirme yazısında dahi çiğnedikleri anlasılıyor gibi;

SATICI Sözleşme konusu Ürün'ü tedarik edemeyeceğinin anlaşılması halinde, bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç (3) gün içinde Tüketici'yi açık biçimde ve aynı araçlardan biri ile bilgilendirerek sözlü/yazılı onayını almak kaydıyla, eşit kalite-fiyatta başka bir mal/hizmeti tedarik edebilir ve Sözleşme konusu taahhüdünü bu suretle yerine getirmiş sayılır. Tüketici söz konusu onayı verip vermemekte her bakımdan serbesttir ve onay vermediği hallerde sipariş iptaline (Sözleşme feshine) ilişkin akdi-kanuni hükümler uygulanır

adamlar bana sormadan iptal ettiler yahu.
  • hede hodo  (03.01.17 23:59:13)