Bu haftasonu İstanbul-Ankara otoyolu nasıl olur ?

Selamlar,

Cuma günü akşam istanbul'dan ankara'ya
Cumartesi öğlen Ankara'dan eskişehir'e gece tekrar ankaraya
Pazar öğleden sonra da İstanbul'a döneceğim

Araç kiralık olacak ve kış lastiği yok maalesef. Sorun yaşar mıyım ?

eksisozluk.com boyle bir sey var ama...

  • robokot  (03.01.17 12:28:18)
tem'de bir sıkıntı olacağını sanmıyorum ama o kadar uzun yol için fazla riskli olur. imkanın varsa kış lastiği takılı olan bir araç kirala.

  • zgrydn  (03.01.17 12:36:50)
tekrar böyle yoğun kar yaşamadığı sürede sorun yasamazsın su an acık.

  • sizofren06  (03.01.17 12:43:41)
kar yağsın yağmasın, o soğukta kış lastiği olmadan çok büyük sorun yaşarsın. yağış miktarı belirsiz olsa da hafta sonu türkiye'nin donacağı neredeyse kesin. ılıkçı mgm bile cuma günü istanbul için en yüksek sıcaklığı -1 derece vermiş. o havada kış lastiksiz yola çıkılmaz. bolusu, ankarası, eskişehiri daha bile beter olabilir. girme öyle bir riske. akıl kârı değil yani bu havada o işe girişmek.

  • der meister  (03.01.17 12:51:11)