[]

bir windows kısayol tuşlaması

merhaba,

windows'da böyle bir şey varmı bilmiyorum. danışmak istedim. şöyle ki;

bilgisayar kullanırken sıklıkla "hebele gübele zübele" gibi bir şeyi, biryerlere yazmam gerekiyor. her seferinde bu "hebele gübele zübele" 'yi yazmamak adına kopyala-yapıştır yaparak çözüm var ama. sürekli kopyala yapmadan, sadece yapıştır dediğimde direk bunu yapıştıran bir kısayol varmıdır?

hani ctrl+v olmasında ctrl+v120 olsun mesela. her bunu yaptığımda ilgili ekrana "hebele gübele zübele" 'yi yapıştırsın.

 
clipx isimli clipboard yoneticisini yukleyin. kucuk ve basittir. programin hotkeys kisminda bu ozelligi ayarlayabilirsiniz.


  • hopeless  (02.01.17 16:29:22) 
Tam olarak bahsettiğin şeyi ve daha derya denizleri AutoHotKey ile yapabiliyorsun. Ayarlaması biraz karışık gelebilir. Bunu kullanmaya karar verip takılırsan mesaj atabilirsin.


  • skoofer  (02.01.17 18:23:39) 
yanıtlar için teşekkürler ama şirket bilgisayarı. dışarıdan program yüklenmiyor güvenlik amaçlı. Windows da olmuyor sanırım bu iş.


  • daglien  (02.01.17 19:45:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.