taksiciler fazla ücret talebinde bulununca neden ceza almıyorlar?

bunların alması gereken standart bir ücretleri yok mu, her katliam olduğunda sürekli şikayetlerde bulunuluyor şu kadar para istedi şu kadarcık yola diye. bunların kafalarına göre fiyat belirlemesi yasal mı?

yasal değil elbette fakat şikayet mekanizması düzgün çalışmıyor. o yüzden ceza falan da almıyorlar kolay kolay.

  • nrmnm  (01.01.17 19:03:32 ~ 19:09:31)
bunu ispatlayabilmen lazim. sonra da sikayet sureci ve yasal sureci sonuna kadar devam ettirecek sabir lazim.

  • robokot  (01.01.17 19:08:30)
taksiciler dolmuşçular vs yönetim ile çok iyi ilişkiler içinde. bu meslek gruplarına kimse dokunamıyor.

daha yeni uber yasaklandı bu adamlar istedi diye. dünyada yasaklı başka ülke duymadım.
  • cedex  (01.01.17 19:36:21)
Ankara'da taksi ile seyahat ettim. Taksici bindiğimiz gibi gideceğimiz yeri sordu. Sonra trafiğin çok olduğunu, çevre yolunu kullanmayı teklif etti. Farkı sordum, sadece 5 lira oynar dedi. tamam dedim ama telefonu da açtım. baktım ki bizi şehrin doğusu yerine batısına götürüyor. en alakasız yerden çevre yoluna girip bütün şehri dolaştırdı. Farkettim ama nafile, şöför azılı üste çıkmanın derdinde. 15-20 arası tutacak mesafe için 45 lira aldı. Fatura kestirip şikayet edeceğimi söyledim. 45 lirayı da ödedim.
İndiğimiz yerde trafik polisi vardı. Durumu anlattım. Sağ olsun araştırdı bizim için. Hem Ankara Büyükşehir Belediyesine, hem de Ankara Şöförler Odasına şikayet etmemi söyledi. Mail yazdım iki kuruma da.
Şöförler Odasından bir beyefendi aradı. Durumdan üzgün olduklarını, zararın karşılanacağını belirtti. Reddettim. Cezası neyse çeksinler dedim. Taksi durağının çok önemli ve eski duraklardan biri olduğunu, zaten fazla para alanın şöför olduğunu belirtip taksiciyi uyaracaklarını söylediler. Sordum ceza yok mu? Uyarıcaz demekle yetindiler. Telefon kapandı. Boşu boşuna zaman kaybettim.
Derken Ankara Büyükşehir Mavi Masadan mailime yanıt geldi.
Sayın cliquot;
XX.XX.XXXX tarih ve XXXXXXX sayılı başvurunuz değerlendirilmiş olup, ŞİKAYETE İSTİNADEN PLAKASI BELİRTİLEN ARACA A-XXXXXX NOLU İDARİ YAPTIRIM KARAR TUTANAĞI TANZİM EDİLEREK CEZAİ İŞLEM UYGULANMIŞ OLUP, AYRICA GEREKLİ UYARI VE İKAZLARDA BULUNULMUŞTUR. Bilgilerinize arz eder saygılar sunarız.

Özetle, yolculuklarınızda fatura kestirin ve şikayet edin.
  • cliquot  (08.06.17 15:44:26)