[]

Takma dişlerin diş etlerinde acıya neden olması

Fikri olanlar yardim etsin, nolur. teyzem iki saattir omzumda agliyor, icim parcalandi.

Teyzemin disleri bir ay once tamamen cekildi. Cekildikten yaklasik bir ay sonra -gectigimiz persembe- yeni disleri takildi.

Takildigi gunden bu yana da alt dis etlerinin bazi bolumleri canini yakiyor. Yutkundugunda, su icerken bile aci hissediyormus. Yara var mi, bilmiyoruz, fark edemedik. Yarin zaten doktora gidecek ama merak ettim.

Baslangicta bu tarz seyler normal mi, su ictiginde arada yine alt dislerin yerinden ciktigindan bahsediyor, bu olagan mi?

Tam uymayan yerler oldugu zaman o bolumlere bir islem yapiliyormus, bu durum bu sayede mi geciyor?

 
aynen bazi yerler damaga basar acitir ama duzeltirler. tabi protez iyi olculenmemisse iyi yapilmamis ise cok performans alinmaz. corega alabilirsiniz simdilik, baya faydasini gorur


  • oscar  (01.01.17 16:16:55) 
Selam,
Öncelikle yapılan protez geçici protez. Ya astarlama yapılır ya da baştan yenisi yapılır. O yüzden bu onu çok üzmesin.

Tam dişsizliğe geçiş duygusal travmadır. Çok sık böyle oluyor. İnsanlar dişsiz olmaya alışamıyor önce.

Çekimden sonra bir ay geçmiş daha ki çok yeni. Ağrı olması normal. Kemikler de her geçen hafta daha azalacak o yüzden protez bir süre düzgün oturmayacak. Su kaçacak hava kaçacak, yemek yerken oynayacak. Yerinden çıkacak. Bazı yerler daha çok canını yakacak. Bunlar hep olağan şeyler.

Yara olsa da olmasa da bir süre durum bu. Ki dişler çekildikten sonra kemikte sivri yer kaldıysa iş biraz daha komplike, cerrahi ile törpülemek gerekebilir bile.

Protez yapıştırıcı ile biraz olsun konfor sağlayabilir ama bu koşullarda ideal bir protez ve konfor beklemeyin.
  • bir ileti paylastim  (01.01.17 16:36:52) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.