Uçak kazasında ölme ihtimalim

Benim ucak kazasında ölme ihtimalim yüzde kaç sizce? Arkadasım Parise cagirdi, yılbası icin. Her sart uygun. Gidemedim sctgmn korkusundan. Deliricem artık ya.

yüzde elli.
ya olursun ya olmezsin :)

  • eksisozluk kullanici sozlesmesini okudum  (31.12.16 22:29:05)
büyük ihtimalle ölürsün. uçak kazalarından kurtuluş olmuyor pek.

uçağın kaza yapma ihtimalini bilmiyorum
  • paintov  (31.12.16 22:29:54)
Yılbaşı piyangosunun sana vurma ihtimaliyle hemen hemen aynı. Planlarını buna göre yap.

  • osssy  (31.12.16 22:59:11)
bu kafayla bence sen kesin ölürsün o yüzden gitme yanındaki insanlara bir şey olmasın

  • hullabaloo  (31.12.16 23:27:15)
Uçak kazasında ölme ihtimalin %99, Uçağın kaza yapma ihtimali %0,000001 ama korkunun yuzdesi olmaz, uçak kaza yapmadi ama ucakta korkudan kalpten gitti kemal sunal.

  • etki  (01.01.17 01:08:40 ~ 01:18:38)
uçak korkunu burada yazmayıp aptalca yorumları okumak zorunda kalmayabilirsin mesela. Buradaki insanlar uçak korkunu iyileştirmek ya da moral vermek yerine sen kesin ölürsün gibi yorumlar yazdığı için bu yorumlar seni negatif etkileyecektir. Panik atak vb korkuların için psikologa gitmen daha faydalı olacaktır.

  • yüzyıllık yalnızlık  (01.01.17 01:31:53)
şöyle diyim sana. boeing veya airbus kullanan havayollarında 2 kaza falan oluyor yılda toplamda. sadece bir anda havada ne kadar uçak olduğunu görmek için flight radara bakabilirsin.

ticari havacılık insanoğlunun en büyük başarısıdır. aya gitmekten falan çok daha öte bir şey. bu kadar az hata ile bu kadar çok sefer yapılması.

bu arada o 2 kazanın biri de terör/intihar vs kaynaklı oluyor genelde. diğeri de hava çok kötüyken iniş yapmaya kasan uçakta gerçekleşiyor.

yalan yok ben de her uçağa bindiğimde heyecanlanırım. mucizevi bir şey çünkü uçmak. ama uçak kazası. o çok istisnai bir şey.
  • antikadimag  (01.01.17 02:17:20)