173 boyundaki erkeğin 57 kg olması normal mi?

kendimi çubuk gibi hissediyorum. çok yiyorum, işsizim ve evdeyim sürekli. buna rağmen 58'den 57'ye gerilemişim. ufaldım ya iyice. her gören de "sen çok küçülmüşsün.", "çok zayıfsın." diyor. ne yapayım ki? anormal olma ihtimalini öğrenmek için hangi daldaki doktora görünmem gerekiyor?

Bana pek normal gelmedi. Bazı insan böyledir ama, kilo almaya pek elverişli olmuyor. Ben de senin gibiyim.

  • köstebek kurabiye  (31.12.16 20:09:18)
Yaş önemli. Lisede biraz zayıf gibiydim. Omuzlarım falan geniş sayılır. Bacaklarım falan yapılıdır. Ama 60 kiloydum. Atletik bir tipim vardı. Karateye başladıktan sonra 70 kiloyu gördüm. Kilolu gözükmüyorum fiziksel olarak. Tipim yine atletik ama yüzüm biraz daha toplanmış gibi. 23 yaşındayım şu anda. Lisede 60 kilo olduğum zamanlar 17-18 falandı. Bu hem genetik hem de spor ve beslenmeyle alakalı. 4 kg falan doğmuşum. Doktor bebekten diyet vermiş bana. Bebeklikten sonra hiç kilo sorunu yaşamamışım. Zamanla değişen bir durum kısacası. Sabit kiloda kalabilmek şans işi.

  • dissendium  (31.12.16 20:09:19 ~ 20:09:45)
Bir erkeğin 57 kilo olması pek güzel değil bence. Kas kütleni artırırsan iyi olur.

  • yirmisantim  (31.12.16 20:10:30)
geceleri de yiyorum, hiçbir öğünümde ekmeği eksik etmiyorum, her öğünde bir bütüne yakın ekmek yiyorum. 26 yaşındayım. hiç 61 kilonun üstüne çıkamadım. şimdi de boxer bile kayıyor belimden :(

  • m e b  (31.12.16 20:15:22 ~ 20:15:43)
Baban, amcan, deden de böyle mi? Eğer onlar da böyleyse çok takma. Vücut istemediği kiloyu almıyor. Bunu değiştirmek çok zor. Dahiliyeye gidip durumunu açıklarsan doktor daha iyi yönlendirir. Zaten MHRS'den direkt endokrinolojiye randevu alınmıyor diye biliyorum. Tabi devlet hastanesine gideceksen.

  • dissendium  (31.12.16 20:22:35)
Erkeğin 57 kilo olması normal değil.

  • angelus  (31.12.16 20:24:28)
ben de yemesem bile kilo aliyorum.Şanslısın bence ..

  • sorunvar  (31.12.16 20:30:18)
Gece uykusundandır buyuk ihtimal. Gec uyuyup gec uyaniyorsan, gunde yemeyi 2 ogune indirdiysen ondan kaynaklidir. Erken yatip erken uyumaya ve ogunlerini cogaltmaya calis. 3 ogunle sınırlama kendini. Kuruyemis ye ve meyvesuyu icmeye gayret et. Kolay gelsin.

  • odunsu insan  (31.12.16 20:34:14)
@dissendium: hayır, sülalemin hepsi yapılıdır. 23 yaşındaki kardeşim benden yapılı, uzun, oldukça atletik hatta. sülalede ve ailede bir ben böyleyim.

  • m e b  (31.12.16 20:51:56)
Yolda gorsem 1 lira veririm

  • baldur2  (31.12.16 21:55:47)
Bence idealin biraz gerisinde. Kas mas yok diye diyorum. Kas falan yapmaya kalksan kesinlikle az.

Vücut kitle endeksini hesapla 20'nin çok altında ise evet tehlike var.
  • tuzumkuru  (31.12.16 22:59:02)
Zayıfsın ama iyi tarafından bak, kesinlikle 157 kg olmaktan iyidir.

  • mikro patlama  (31.12.16 23:01:01)