usb kablosuna bulaşan virüs - evet kablo

Ya böyle bişey mümkün değil gibi ama çok saçma şeyler oluyor.

not3 kullanıyorum. adaptör ve usb kablosuyla şarj ediyor, mutlu mesut yaşıyordum. Bi gün, bu ikili ile şarj olmamaya başladı. Bilgisayara bağlı usb kablosu vardı bi tane daha, bununla şarj oluyor. Tamam, sorun adaptörde.
Buraya kadar normal gibi.
Yeni adaptör aldım, a type kablo ile (diğerleri c type idi) şarj oluyor, yeni adaptöre, eski adaptöre taktığım c type usb kablosunu takınca yine şarj olmuyor.

Ve şurada çıldırdım, bu c type'ı bilgisayara bağlayınca şarj ediyodu, adaptöre bağladım, şarj olmadı, tekrar bilgisayara bağladım, bu sefer şarj etmedi!
burda delirdim.
Yani sanki adaptör ve kablodan bi bozukluk bulaşıyor gibi. Böyle bişey mümkün değil, ama böyle aids gibi senaryo yazınca tutuyor bu ne saçmalık. aklım almıyor.

temassızlık veya arıza olmasın? kabloda virüs ilginç bir yaklaşım gerçekten.

  • cekilmis gayfe  (31.12.16 17:33:14)
ya yok, bildiğim kadarıyla aklı yerinde bi insanım ama bana bu senaryoyu düşündürecek kadar saçma bi kurgu var önümde.

Önce prizden şüphelendim, bi daha o prizi kullanmadım, orda kullandığıma taktığım usb bozuldu, usbyi taktığım adaptör yeni prizde çalışmadı. Yepyeni aldığım adaptör, çalışmayan usb'yi takınca, bilgisayarda da çalışmamaya başladı. Delirdim mi acaba ya.
  • neynep  (31.12.16 17:53:30)