İşe yakın oturmak mı yoksa istediğin semtte oturmak mı?

arkadaşlar 2 ay sonra yıllardır hayalini kurduğum işe başlıyorum. sözleşmeler filan imzalandı. işyeri istanbul levent'te bir plazada. kazancım iyileşiyor o yüzden, şimdi ev de değiştirmek istiyorum.

bir türlü karar veremedim, hep yaşamak istediğim kadıköy'de mi bir eve çıksam yoksa işe yürüyüş ya da metro mesafesinde bir yere mi çıksam?

mesai 8-6 olacak gibi. haftada iki gün de iş çıkışı bilgi'nin santral kampüsüne gitmem gerekiyor bu arada.

siz olsanız ne yapardınız? hep kadıköyde oturmak istedim ama genellikle para yüzünden yapamadım, yaş da geçiyor.

eskiden olsa vakitten kazanın derdim ama şu an farklı düşünüyorum.
hayata bir kez geliyoruz. istediğinizi yapın. kadıköy'de yaşamak istiyorsanız kadıköy'de yaşayın. insan mutlu olacağı şeyi yapmakta özgür olmalı.

ben mesela eve bir kaktüs aldım. saçma bir şekilde gelip gidip ona bakmak bana mutluluk veriyor. siz de, kadıköy'de eve çıkınca, belki eve yorgun bir halde geç vakitte geleceksiniz ama evde geçireceğiniz zamanın kalitesi artacak, kıymetlenecek ve kendinizi huzurlu hissetmenizde yardımcı olacak.

baktınız çok yorucu oluyor, kadıköy'ü bırakıp karşıya taşınırsınız... ne olacak.
  • nax  (31.12.16 17:19:02)
istediğim semtte oturdum (kadıköy) tahammül edemedim işe yakın semte taşındım (mecidiyeköy)

10000000 kat daha mutluyum.
  • tchuck  (31.12.16 17:25:13)
kadıköy eski kadıköy değil +1
bi de yolda geçireceğiniz saçmasapan zamanlara çok yazık. ondan sonra kadıköy'e gelip keyfini çıkaracak haliniz kalacak mı acaba o kadar yol ve trafikten sonra.

Levent daha sakin gerçekten. (İçerileri)
  • neynep  (31.12.16 17:25:51)
kesinlikle ise yakin oturmak. istediginiz zaman hafta sonlari gider kadikoy'de takilirsiniz yine.

  • aliza  (31.12.16 17:26:45)
Beşiktaş ta otur. Köprü trafiği çekilmez her gün her gün

  • fasulyek  (31.12.16 17:28:51)
İşe yakın tabii ki.

  • komando kani var bende  (31.12.16 17:32:14)
10 dakika fazla uyuyayım diye ağladığım oluyor, işe yakın oturmak tabii.

  • nice tnetennba  (31.12.16 17:33:00)
kesinlikle işe yakın.

  • basond  (31.12.16 17:50:07)
işe yakın otur kadıköye gezmeye gidersin +1

  • sta  (31.12.16 17:52:48)
İşe yakın tabii kiii.

  • megalomaniac  (31.12.16 18:03:32)
işe yakın oturmak kadar hayat kalitesini yükselten bir şey daha yok sanırım. işe yürüyerek 4 dk'da varıyorum. yok böyle bir lüks.

  • köstebek kurabiye  (31.12.16 18:36:30)
işe yakın oturmak önemli tabii. şimdiye kadar kadıköy'de oturuyordum, önceleri fındıklı'ya okula gidiyordum vapurla, sonra iki sene caddebostan'a işe gittim.

ama şimdi şubat'ta yeni işe başlayacağım, çekmeköy'de. işe yakın oturmak için taşınmayı filan düşünmüyorum şimdilik, öyle ya da böyle kadıköy'e dönmek, haftasonumu burada geçirmek istiyorum. 6 senenin alışkanlığı da var tabii.
  • gmzo  (31.12.16 18:41:43)
bence de işe yakın otur. mesai zaten 6 da bitiyormuş. kadıköy e yorgun argın eve gelecen napcan. dışarı adım bile atmiycan belki. bir de bilgi ye gidecekmişsin. bana göre işe yakın otur. levent ten kadıköy e haftasonu ya da gitmek istediğin vakit zorlanmazsın zaten. hem levent de iyidir bence. kötü bir semt falan desen hadi neyse belki

  • faik abi  (01.01.17 00:24:09)
Besiktas cok uygun sanki, ortami da kadikoye benzer, hafts sonlari vapurla kadikoye gecersin, mis

  • kaset  (01.01.17 15:57:43 ~ 02.01.17 13:30:39)