saçma bir ulaşım sorusu

atatürk havalimanından sabiha gökçen'e istanbul'dan gitmek mi yoksa ankara'ya uçup geri gelmek mi?

ankara gidiş geliş biletleri var halihazırda. bir yolculuğun hemen üstüne başka bir tanesi bindi.

sabah 6'da atatürk'e inip 12 gibi sabiha gökçen'de olmam gerekiyor. toplu taşımayla çekilir mi, kaç vesaittir, istanbulu bilmiyorum gözlerim kapalı :( ankara'ya gidip gelmek çok saçma olacak. o biletleri yakayım değil mi?

istanbullular nasıl giderim oradan oraya toplu taşımayla?

Ankara'ya git gel bence. Uçakla geçersin ne güzel. Olmadı deniz helikopteri kirala.

  • Lim5  (31.12.16 12:07:58)
ucuz olsun gibi bir derdin yoksa, valizin falan da olacaksa en temizi havataşla taksim'e geçip oradan yine havataş'la sabiha gökçen'e gitmek olur. toplu taşıma ile de metro+marmaray+metro+otobüs şeklinde havalimanına ulaşabilirsin.

ankara'ya git gel pek de mantıklı değil bence. hava durumu nedeniyle rötar vs. olursa vakit sıkıntısı bile yaşayabilirsin.
  • nrmnm  (31.12.16 12:12:10)
saçma geldi bana da epey. daha kısa bir yolu vardır istanbul'dan.

  • burya  (31.12.16 12:22:04)
çekincem şu, ölü gibi yorgun ve uykusuz olacağım, bir de valizle koşturmak istemiyorum. zira tatile gideceğiz oradan uykusuz şekilde. ama yapacak bir şey yok galiba.

bir diğer husus da aslında pendik tren istasyonu'ndan kardeşimi alacağım. o yüzden sabiha gökçen'e havataşla doğrudan geçmek işime gelmiyor. toplu taşımayı o nedenle sormuştum.
  • antikadimag  (31.12.16 12:33:56 ~ 12:34:21)
Ankara'da kosturacaksin bu sefer. Bir ucaktan inip hemen yandakine binmeyeceksin. Tekrar gelis katina cikip bir kontrolden daha geceksin. Sonra o ucagin bulundugu kapiya gideceksin ve bekleyeceksin. Ankara ucusu cok kisa, dogru durust dinlenemezsin zaten.

Havatas'la rahat dinlene dinlene gidersin.

Metrolarla yorulursun.
  • feedback  (31.12.16 12:49:06)
o zaman metro+marmaray+metro ile pendik köprüsüne gel. kardeşin tren istasyonundan 132h'ye binsin, 2 durak sonra sen de köprüden binersin. beraber geçersiniz havalimanına.

gerçi kardeşini karşılaman falan gerekmiyorsa, kendisi otobüse binebilecekse o kendisi direk otobüsle gider sen de havataşla gidersin havalimanında buluşursunuz. bu da bir seçenek. valizlerle aktarma yorar, istanbul'da aktarma dediğimiz şey tam olarak aktarma değil çünkü.
  • nrmnm  (31.12.16 12:50:37 ~ 12:54:08)
Sen havataslari kullan, en az yorgunlukla oyle atlatabilirsin. Kardesini alma, cile olur senin icin, o gelsin.

  • balpolen  (31.12.16 15:01:22)