Çok kararsızım - Müdür ve ev içerir

3 ay önce bilmediğim bir şehire geldim iş için ve ev tuttuğum yerden çok memnun kalmadım. Taşınmak istediğim tarafta da müdürüm bir ev almış. Gel benim evde kal, hem sen istediğin gibi yaşa, hem de ben yabancıya vermemiş olayım diyor. Ortalama da bir kira istiyor yani o muhit için.

Şimdi ev güzel ama ben müdürü sevmiyorum. Uyuz oluyorum.
Kirayı geciktirmek falan gibi parasal sorunlar yaşamayız da ben emin olamadım bu bir hata olur mu diye.

Bir düşünüyorum, "ulan oturucam insan gibi, kiramı da yatırıcam. ne konuda sıkıntı olabilir ki" diyorum.
Sonra bir daha düşünüyorum, "bu kımıl zararlısı, bu sırtlan iticiliğindeki herif beni darlamanın bir yolunu bulur" diyorum.
kararsızım kaldım. siz olsanız ne yapardınız

yapmayin böyle bir sey diyorum ben.

  • for the record  (30.12.16 14:06:15)
aslaaaaaaaaaa. o semtteki tek boş ev olsa bile tutmam. başka semtten bakarım net. öyle ilişkilere girme müdürünle. evle ilgili bir sorun olur işine yansıtır vs. ne gerek var ev mi yok başka.

  • yue  (30.12.16 14:09:08)
aynı muhitte kira verecek gücün varsa ya da ne bileyim çevre muhitlerde oturabilecek durumdaysan bence de hiç bulaşma. başka ev sahibi olsa tamam da müdürünmüş bu. akşam çıkıp gelmek ister falan ben hiç bulaşmazdım. ev ziyareti, dost ziyareti diye ara sıra çıkıp gelebilir yani şahsen öyle bir endişe duyardım. bir de normalden az kira verecekmişsin, hiç gerek yok şimdi ona borçluymuş durumuna düşmeye.

  • der meister  (30.12.16 14:09:16)
Kiraya yapacağı zam oranının her sene maaş zammınıza endekslenmesi şartı koyarsanız olur :)

Şaka bir yana, pek akıllıca olmaz profesyonel ilişkide olduğunuz birisi ile bu tarz ek bir ilişki başlatmanız.
  • crown  (30.12.16 14:10:56)
Sakın.

  • ikcı  (30.12.16 14:11:55)
hayır az kira değil, normal kira. yani o muhitteki evlerin hepsine aşağı yukarı aynı kirayı istiyorlar.
o açıdan bir borçluluk durumu yok yani, hakkı neyse onu vermiş olucam. o rakamın üzerine de kimse tutmaz zaten.

herkes hayırcı, yok mu bir tane yetmez ama evet diyecek adam :(
  • naberabi  (30.12.16 14:12:42 ~ 14:13:16)
ben b'şey olmaz diyorum. adamın size vermek isteme sebebi gayet mantıklı. hadi sizin uyuz olma sebebiniz de mantıklı olsun, bir kere sorulacak sorular uyuz olma sebebiniz hiç bilmediğiniz kiracı ilişkilerini kapsıyor mu yoksa memurun amire duyduğu geleneksel uyuz olmalardan mı, ikincisi adamın hem kiracısı hem çalışanı olan bi insanı rahatsız ederek eline ekstra bir fayda geçebilir mi. aydan aya otomatik ödemeyle yada elden para vericeksiniz o kadar. normal iş ilişkinizdeki gerekli gereksiz görüşmeler yanında bu devede kulak bir interaksiyon artışı bence, ayrıca hayatınıza yeni, hiç bilinmeyen bir değişken (ev sahibi) de sokmamış oluyorsunuz.

  • kaichi  (30.12.16 14:25:15 ~ 14:29:10)
Evde bir patlak çıktı, atıyorum duşakabinin bilmemnesi bozuldu. Normalde ev sahibine açarsın böyle böyle yapılır, kiradan düşülür vs. Senin her defasından yüzün tutar mı söylemeye. Müdürünle iş dışında bir maddi ilişki içine girme diye söylüyoruz. Zaten oralarda yaklaşık o paraymış.
Öte yandan aranızda bu muhabbet geçtikten sonra onun evi haricinde başka ev tutsan da adam sana gıcık olacak. Bir de işin bu yönü var.

  • SiyamkedisiZorro  (30.12.16 15:04:07)
Ben is yerinden kimseyle bu kadar samimi olunmaması taraftarıyım. Kaldi ki müdür! Büyük konuşmayayım ama ancak silah zoruyla kalırdım o evde. Yani ev arkadasligi bu. Dusunsenize mutfakta tabagi kalmis bunun uc gundur yikamiyor. Kalk len tabagini yika mi diyeceksin. Ya da tuvaleti temizlemeden cikmis falan. Yani sadece yatip kalkmayla bitmiyor ki. Ayni evi paylasiyorsun. Hayırcilara bir arti da benden.

  • odunsu insan  (30.12.16 15:04:22)
İyice köle olmayın, onun dâiresini kirâlık tuttuğunuzda, o size iyilik yapmış gibi davranacak.

  • yontem  (30.12.16 15:07:14)
odunsu insan ev arkadaşı olmayacaklar kiraya verecek.

insan ayda yılda bir eve tamirci gelecek bilmemne patladı bahanesiyle işten izin alır senin o şansında olmayacak.
  • yue  (30.12.16 15:08:50 ~ 15:09:30)
evle ilgili onun ödemesi gereken sıkıntılar olursa, nasolsa çalışanım deyip erteleyebilir, sen gerilirsin adama patlarsın, o sana patlar, olay iş ilişkilerinize de yansır. aman diyeyim hiiiiç gerek yok.

  • nice tnetennba  (30.12.16 15:15:51)
@yue Aa sorry ben çok yanliş gelmişim.

Ama yine de hayır. Yuz goz olmaya gerek yok :d
  • odunsu insan  (30.12.16 20:11:06)
Hayır diyorum

  • mutlusismankedi2015  (30.12.16 20:41:20)
ben de hayır diyorum ve seni 38 hayır ile uğurluyoruz.

  • no christ requires  (30.12.16 20:51:05)