[]

çaydanlık/demlik tat farkı

Türkiye'de içtiğimiz siyah çayı, bizdeki çaydanlıklar yerine teapot (demlik) içinde demlemek, mesela bu : johnlewis.scene7.com . Tad ve içim kalitesi açısından çok büyük fark yaratır mı?

yanımda çaydanlık götürmekle uğraşmak istemiyorum, direk bir tane teapot alıp onda bizim çayı demliyorum ama başarılı olur muyum yoksa sonuç hüsran mı olur emin olamadım.


 
gurme değilseniz farkı pek anlayamazsınız.

demlikte sürekli sıcak kalıp demlenmesi ile giderek azalan sıcaklıkta demlenmesi demin oturmasında fark yaratacaktır.
  • eeb  (30.12.16 12:34:08) 
ben gurme değilim ama çok içerim. cam çaydanlıkların neden bilmiyorum ama metallere göre tat farkı olduğunu düşünüyorum. önüme konsa anlarım gibime geliyor. bizim çaydanlığa alıştığım için herhalde beğenmemiştim camla yapılanı.


  • ron dennis  (30.12.16 12:47:00) 
bence porselen al cama göre acayip tat farkı oluyor.


  • yue  (30.12.16 13:18:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.