sony m5

sizce nasıl bir telefon kullanan varsa yardımcı olursa sevinirim

ben daha önce sony xperia arcs , z1, c5 ultra ve z5 kullandım.

şahsi tecrübelerimden sony den z serisi dışında compact , normal, premium dışında kesinlikle telefon alınmaz.

z serisi dışındakiler bildiğin aşırı çöp.

yani z1 z2 z3 z5 in hem compact minik modelleri var, hemde premium büyük ekran, hemde normal olanları.

mesela birde pluslı olanlar var z4 çıkmadı mesela z3+ çıkardı z5 e en yakın model bu. ama sony marka stratejisi gereği, eski modellerinin bile fiyatlarını düşürmez.

şimdi sen sanıyorum ki kamera olayından sıcak baktın buna

kendi z5 imden örnek vereyim sana

arka kamera 23.4 mp f2 keskinlik var diyollağ iyi güzel

5 x süper gerçekçi zoom olayı mesela, sadece8 mp de çalışıyor.

yada manuel iso, shutter ayarı falan 8mpde çalışıyor, 8 in üstünde çıktığın zaman bunlar bloke oluyor.

birde megapixel olayını açıklıyayım

şimdi bende cmos format bir dslr makina var 23.4 mp ama benim telefonumda 23.4 mp.
ikisi arasında ki sensör boyutu 20 kattan fazla.

yani normal telefon kamerası ile dslr aynı olmuyor megapixelleri aynı olsa bile.

ikisiyle çektiğim aynı kare arasında da dehşet kalite farkı oluyor haliyle.

telefon kamerası yine telefon kamerası. öyle çok ahım şahım dehşet değil.

4k video yada full hd 60 fps video çekiyo, video olayı güzel. ama öyle adamlar yapmış abi alayımda fotoğrafçılık kasayım diyosan hiç girme.

aynı şekilde sensöre geldik.

şimdi abi 2 tane ayrı sensör var elimizde birisi z5in öteki benim nikonun.

megapixelleri aynı, peki nasıl oluyor bu.? işte sensörün üzerinde ki alıcıların boyutu ile oynuyolar. mesela z5 te 1 algılayıcının boyutu ceviz kadarsa, nikonda aynı algılıyacının boyutu toplu iğne ucu kadar. böyle olunca da nikonun sensörü haliyle z5 ten 20 kat daha hassas sonuçlar almana vesile oluyor. özellikle iso performansı ve karanlık ortamda.

megapixel olayı yani tüm fotoğraf sektöründe büyük bir yalan. önemli olan sensörün üzerinde ki algılıyacıların boyutu.

yani 36mm x 24mm sensör ile sonynin 1/2.3" sensörünün aynı mp olması pek te iyi bişey değil

www.roma1.infn.it

buradan en ufak dikdörtgen sonynin sensörü, aps-c olup lacivert renkle çizilen de benim nikonun sensör boyutu buyur sen kendin bak.
  • killerbee  (29.12.16 23:23:14 ~ 30.12.16 02:37:35)
bir sürü kronik sorunu var o serinin. bence bulaşma.

z2 ve üstünü öneririm.
  • bir sevgi faresi jamal  (29.12.16 23:29:18)
4 yıldır xperia z kullanıyorum, baya memnunum, z serisi hariç alınmaz ifadesi mantıklı olabilir, diğer modellerden hiç kullanmadım fakat z serisi on numara.

  • mezarkabul  (30.12.16 00:16:26)
çok değerli zamanınızı ayırdğınız için çok sağolun öneriniz var mı ben tipini beğenmiyordum xa daha klas sadece özellikde değil önereceğiniz harici android var mı çok para vermek istemiyorum telefona 800-1200 falan

  • memo78  (30.12.16 17:04:54)