dedektifçilik - iban'dan bulunabilecek bilgiler

merhaba

ciddi bir dolandırıcılık söz konusu, o yüzden yardımlarınızı rica edicem.

elimde bir iban ve iban sahibinin adı soyadı var.
ben bu ibandan şube kodu öğrenmek istiyorum. böylece bu kişinin hesabını hangi şehirde/ilçede açtığına bakabilirim.

ibanın finansbank'a ait olduğunu öğrendim. ancak daha fazla bilgiye ulaşamıyorum.

çok ilginç bir şey var bu arada, çeşitli bankalara baktım. iş bankası, garanti, ziraat gibi bankalarda şune kodu iban numarasının içinde bi yerlerde yazılmış. örneğin iş bankasında her zaman sondan 11-12-13-14. rakamlarda yazıyor.

atıyorum benim şube kodum 5678
ibanım da TR12 0099 0000 0005 6781 1111 11
şube kodu o araya yazılmış oluyor. yani baktığım tüm bankalarda öyle. ama fibansbank'ta şube kodu ibanın içinde yazmıyor. böylece şune kodunu bilemiyorum.

nasıl bulurum?
bankayı arasam elimdeki ibanı versem bana bilgi vermezler dimi?

bu ise yarar mi dene yanil yapsan? www.qnbfinansbank.com

  • robokot  (29.12.16 22:07:33)
ha bir de sunu yapabilirsin: EFT yapmayi dene o hesaba, IBAN ve ismi gir para yollama asamasinda son dogrulamak icin sana bilgileri cikardiginda subeyi de gosteriyor benim calistigim bankalar.

  • robokot  (29.12.16 22:09:21)
@robokot çok iyi fikirmiş ama baktım sadece "finansbank - iban merkez" yazıyor. şube kodu yazmıyor

  • istanbul kanatlarimin altinda  (29.12.16 22:14:24)
iban merkez diyorsa enpara olabilir.

  • passion rules the game  (29.12.16 22:14:53)
o zaman enpara musterisi olabilir. enpara'da oyle cikiyor.

  • robokot  (29.12.16 22:17:15)
enparadan da il bulamazsin. :/ dolandiricilik soz konusuysa bankayla iletisime gec seni yonlendirirler sonunda savciliga basvurursun dilekce ile gerisi yavas yavas da olsa gelir.

  • robokot  (29.12.16 22:19:57 ~ 22:20:20)
TRxx xxxx xxxx qqqq xxxx xxxx xx
Q ile belirttiğim alanda şube kodu oluyor qqqq 3663 ise enparadir muhtemelen

  • run a ris  (29.12.16 23:56:52)