X dili ve edebiyatı okuyanlar ne iş yapıyorlar?

X dili ve edebiyatı okuyanlar genellikle hangi alanlarda hangi pozisyonlarda çalışıyorlar? Özellikle alman ve fransız, ingiliz dili edebiyatı okuyanlar.

okutman, ogretmen, cevirmen, medya, reklam

  • partizan  (29.12.16 18:44:07)
Ingiliz ed. mezunu bir ogretmenim.

  • uzun kulaklı yalnız tavşan  (29.12.16 19:18:51)
kurstaki hocam (rus dili) bizim haricimizde bir üniversitede ders veriyor, aynı zamanda çevirmenlik yapıyor bir firmada.

  • der meister  (29.12.16 19:21:52)
Özel şirketlerde tercüman olarak çalıştım. Kitap çevirdim. İşsizim.

  • geçerkenugradım  (29.12.16 19:28:08)
dis ticaret uzmani olan biliyorum.

  • in vino veritas  (29.12.16 19:34:50)
eskilerimiz, dil bildikleri için dil ile kısmen alakalı her alanda iş buldular. ya da akademisyen oldular. şu an böyle bir şey pek mümkün değil. bizi resmen call center ya da çeviri bürolarına hazırlamak için uğraşıyorlar.

  • aydogank  (29.12.16 19:43:45)
İngiliz dili ve edebiyatı mezunuyum. Tercümanlık ve öğretmenlik.

  • strangerinhere  (29.12.16 19:50:26)
kız kardeşim fransiz dili ve edebiyatı mezunu. kurumsal bir tekstil şirketinde (en büyüklerden ve sahipleri çomar değil, bil bakalım hangisi :)) kurumsal iletişim uzmanı olarak çalışıyor.

  • no christ requires  (29.12.16 20:45:13)
Abd edebiyatı okudum, çevirmenim.

  • lesmiserables  (29.12.16 22:01:18)
fransız dili ve edebiyatı okudum.
fransız dili eğitimi bölümünde yüksek lisans yaptım.
mesleğim çevirmen ve özel ders veriyorum.
  • alibaba06  (30.12.16 08:53:55)
Ben A.k.e birinci sınıfım, daha oncesinde cevirmendim. simdi ozel derse de el atmayı planlıyorum.

  • anonymice  (30.12.16 09:00:09)