rss okuyucunun okumadığı siteler

meraba.
rss readerlar var ya, bazı siteleri ekleyebiliyosun, bazıları eklenmiyor, web page olarak kaydedilebiliyor. bu neden? Neden rss okuyucular da kaydetsin formatında yapmiyolar? Sen yine yap sayfanı, bu özelliğe de uygun olsun, çok mu zor. Ben kaynak olarak ekliycem, ( tırt bi site değil, ara ara bakmaya değer görmüşüm mesela) ama rss reader'a yazınca linki, feed bulamıyor. E ben de unutuyorum, üşeniyorum vs. Tık kaybediyor adam. Bunu neden yapiyor? yüz tane olunca böyle, cidden merak ediyorum.

teşekkürler.

rss teknolojisi çok kullanılan bir teknoloji değil, birçok sitenin de rss feed'i yok. feed olmayınca neyi okuyacağını bulamıyor tabi yavrucak okuyucu, ne yapsın?

  • babilbaligi  (29.12.16 12:30:56)
Google Reader gibi çok popüler olan servisler kapatılınca rss kullanımı da iyice düştü. Ayrıca rss okuyucu kullanan insanlar genelde siteye tıklayarak ziyaret etmiyor, bunu fark eden webmasterlar da çaktırmadan desteği kesti.

  • creepy  (29.12.16 12:39:23)
@babilbaligi, işte niye yok diyorum ben de :)
sanırım @creepy'nin dediği önemli bi etken olabilir.

tamam bu eski teknoloji, sosyal medya kanallarından takip edeyim desem, her makaleyi sm'da paylaşmıyorlar?
  • neynep  (29.12.16 12:42:21 ~ 12:44:48)