şirketin sermayesinden başarılı ya da başarısız olduğu anlaşılır mı

yani ş u kadar sermayeyle kurulduk yazıyor mesela sitesinde ee benim bundan ne anlamam lazım? grup şirketi harçlığı bol tutuyor mu nedir yani?

bir çıkarımda bulunmak zor

  • MiraTaurus  (28.12.16 19:33:36)
düşük yazıyorsa şu an ki sermaye tutarı ile karşılaştırın demek istemiştir yazan kişi. örneğin 5.000 tl sermaye ile başladık 2 yıl içerisinde şunları yaptık şu an ki ödenmiş sermayemiz 10.00.000 tl derse adam. ha dersin iş yapmış kenara para koymuş, sermayeyi arttırmış.

adam eğer derse 5.000.000 tl ile başladık vs, orada işte çok para koyduk bu işe korkmayın gelin bana demek istemiştir.
  • liriamer  (28.12.16 19:38:11)
liriamer +1. yani sizde algı oluşturabilmek için diyebiliriz.

daha iyisi için mali tablolarını analiz etmeniz lazım.
  • qobel  (28.12.16 19:57:12 ~ 19:57:38)
bir şey ifade etmesi gerekmez. her büyük sermaye başarıyı göstermez, ortaklar bastırmış para koymuştur. ancak sermayesi ufaksa şirketin büyük olma ihtimali yok. cirosu ve karlılığı olan şirketin sermayesi de zamanla artar.

  • 507  (28.12.16 19:57:32)
bauhaus un sermayesi 50.000 tlydi en son. küçük sermaye küçük iş demek değil, istisnalar var.

  • liriamer  (29.12.16 19:36:00)