Bitcoin

1 bitcoin'in 954$ olduğu okuyunca mining'e merak salmış bulunmaktayım. Tek başıma yapmak için ne gerekir, tahminen ne kadar sürede ilk bitcoini'mi kazanırım? Yapmaya çalışmam çok mu saçma olur? Bilen birisi kısaca cevaplayabilir mi?

  • mutlu yillar sana  (28.12.16 14:09:10)
mining işi ölmüş durumda, al-sat ile kar yapmaya bakın

  • dieselsingle2  (28.12.16 14:10:27)
Çok ciddi yatırımlarla bir miner farm kurmanız lazım. Öyle evdeki bilgisayar gece açık kalsın, sabah 10 BTC üretmiş olur dönemi çok eskilerde kaldı.

  • crown  (28.12.16 14:13:56)
@crown, hocam 954 dolar olmuş, ayda 1 bit coin kazansam da olur :)

@dieselsingle2, Al-satta para kaybetmek çok koyar. ama farmdan kazandığımı bozudurup kullanabilirim.
  • yargin  (28.12.16 14:53:21 ~ 14:54:27)
1 ayda 1 bitcoin de yapamazsın. bilgisayarın da çok yavaş kalır ayrıca.

  • yonetmeninnotdefteri  (28.12.16 15:02:26)
Mining için satılan ufak sistemler var, fakat hepsinin zarar olduğunu okudum. Verdiğin parayı, sistem sürekli zorluk arttırdığı için zar zor amorti ediyor. Kazanmaya başladığın zamanda da zorluk daha da arttığı için, birim zamanda çok küçük meblalar bırakıyor.

Yukarıda yazıldığı şimdi alıp sonra satarak ancak kar edebilirsiniz. 5 ay önce 600$'dı.
  • malheiros  (28.12.16 15:06:52)
Bir ayda da kurtarmaz, ayrıca üretmek için yapacağınız masraf daha fazla olur zarar edersiniz.

BTC üretimi ekran kartı işlemcilerinin (CPU ile üretmeniz çok çok daha zor zaten) sürekli %100 kapasiteyle çalışması demek. Ay sonunda ciddi bir elektrik faturası ulaşır elinize.
  • crown  (28.12.16 15:31:10)
1 ayi seneyi birak su anki zorlukta makul bir yatirimla ilk bitcoinini mine etmen 800 ile 1000 YIL arasi alir. Yani mining elektrigin bedavaya yakin oldugu bir ulkede server tarlasi kurmadigin surece makul bir secenek degil bireysel girisim bazinda.

  • robokot  (28.12.16 15:43:46 ~ 15:45:33)
bu miningden para kazanma olayları 3-4 sene önce bitti hocam. birazcık geç kaldın

  • ceycey e  (28.12.16 20:28:05)