akıllı saat kullananlara sorum var

selamlar,

akıllı saat kullanıcılarıyla anketimsi bir şeyler yapmak istiyorum. eğer bu tür bir cihaza sahipseniz:

1- temelde ne için kullanıyorsunuz?
2- bu saati almadan önce ve sonrasında cep telefonu deneyiminiz ne yönde / ne şiddette değişti?
3- "iyi ki almışım." mı diyorsunuz yoksa "lan bu kadar para verilir miydi buna ya??" mı?

tick'ler gelecek. şimdiden teşekkürler.

pebble time kullanıyorum.

1- bildirimler ve uyku zamanı, adım sayar için
2- cep telefonu cebimdeyken veya uzaktayken gelen bildirimlere göre telefona yöneliyorum. her bildirime bakmam gerekmiyor. sevmediğim kişilerden bildirim geldiğinde sallamıyorum mesela :)
3- amazondan deal ile 65 dolara falan almıştım. bu fiyata alınabilir ama apple watch gibi yüksek fiyatlı ürünler için biraz gereksiz buluyorum.
  • mr.goodcat  (27.12.16 23:09:15)
fitbit'i sayıyorsan eğer:
1- en temeli adım saymak için kullanıyorum. onun haricinde nabız, uyku, haftalık yürüyüş sayısı vb. takip ediyorum.
2- gözle görülür bir değişim olmadı. günde 1 kez telefondaki uygulamasını kontrol ediyorum. bir de arandığımda uzaktayken işe yarıyor, bazen tel sesini duymayabiliyorum.
3- iyi ki almışım diyorum. 1.5 yıl oldu, normal saatimle birlikte hergün kullanıyorum.
  • puc  (27.12.16 23:21:01)
1- artistik olsun diye. Elektronik şeylere merakım var.

2- zaten elimden düşmüyordu, saat kullanınca bileğime de yapıştı. Bazı aramaları duymamak kaçırmak istiyorum.

3- bu kadar para verilir mi den ziyade analog akrepli yelkovanlı saat takmayı daha çok seviyorum.

Ayrıca saati de şarja takmayıverelim ya. Bu nedir kardeşim...
  • _goddard_  (27.12.16 23:30:18)