Yüzüme kaynar süt patladi

Lor peyniri yaptığım sütü karistirirken ne olduğunu anlamadan yüzüme patladı. Görünürde hafif bir kızarıklık var ancak alnım ve sol gözümün altı çok kötü yanıyor. Bepanthol sürdük. Erkek arkadasim acile gidelim diye tutturdu. Bu yüzden acile gitsek bize gülerler herhalde. Ne yapabilirim başka? Endişe edecek bir durum yoktur değil mi?

Git bence acile, iz filan kalır üzülürsün sonra, canın acıyorsa hele kesin gidin.

  • elikası  (26.12.16 23:18:43)
tabii ki git, niye gülsünler

  • fragile lady  (26.12.16 23:19:38)
git bence derinin daha çabuk iyileşmesini sağlayacak bir krem yazar en azından ki o da yeterli olur bence.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (26.12.16 23:20:47)
Ben bu 'Acile gitsem olur mu, olmaz mı' durumlarında eczaneye gidiyorum ve 'Sizce acillik bir durum var mı, yoksa bir tavsiyeniz olur mu' diye soruyorum. Yanık ne durumda göremiyoruz da, belki acil bir şeydir, belli olmaz ama kızarıklık var diyorsanız çok acil olmayabilir de.

Açık, nöbetçi eczane varsa Silverdin işe yarar. Yara ve yanık kremi. İlgili kısma buz tutabilirsiniz ama temiz ve aşındırmayacak, sürtünme yapmayacak bir tabaka (kumaş, vb.) ile tutabilirsiniz. Doğrudan elle uzun süre durması zor.
  • aychovsky  (26.12.16 23:20:52)
Yalnız olay olalı 45 dakikayı geçiyor; iz, sişme vs yok. Sadece hafif kızarık ama yanıyor. O yüzden gerek var mı bilemedim.

  • fraise  (26.12.16 23:20:55)
Gerek yok bunun icin. Sabahtan eczaneye ugrarsın.

  • basubadelmevt  (26.12.16 23:22:36)
yahu ne acili. buzla kompress falan yap yanan yerlere. yarın cildiyeciye gidersin çok lazımsa. abartmayın bu kadar.

  • cekilmis gayfe  (26.12.16 23:23:44)
45 dakika geçmiş bile. 1 saat 15 dakika içinde ameliyat olmazsan öleceksin daha ne bekliyorsun!!!!

arkadaşlar abartmayın yahu. iz öyle kolay kalan bir şey değil. zaten gerekenleri yapmışsınız. buz koyun. sabaha bir şeyiniz kalmaz.
  • cokponcik  (26.12.16 23:47:07)
Buz koyma ıslak bez falan koy. Silverdin varsa sür ağrısını azaltır.

  • uyusam iyi olur  (26.12.16 23:59:31)
yumurta akı sürebilirsin, koldaki ütü yanığına uygulamıştık biz. doktor çok temiz bakmışsınız tebrikler iyileşmeye bile başlamış demişti.

  • who cares wins  (27.12.16 00:07:31)
ilk asamada 10dk falan araliksiz soguk ve akar su em guzel yanik tedavisi. fakat siz de sure biraz gecmis yine de deneyin, devaminda da ya yanik kremi ya da bepanthene falan gibi bir krem uygulayin.

  • mavicorap  (27.12.16 00:13:33)
Hametan al yanık kremi acısını alır. Sadece kızarıklık varsa tabi. Ancak bül oluştuysa yanık yerinde dr a gidin

  • stiletto heel  (27.12.16 02:13:20)
Buz koyma sakın soğuk su uygula arada

  • stiletto heel  (27.12.16 02:13:54)
Kesinlikle acile git.

  • chitosan  (27.12.16 13:36:47)