Yılda 100 kitap okumak

Nasıl mümkün olabilir bu? Bana imkansıza yakın geliyor.

adam yalan mı söyleyecek yapıyor işte :)
100 sayfa olsa kitap günde 30 sayfa okuyordur işte. olur ya niye olmasın.

  • cekilmis gayfe  (26.12.16 21:26:10)
@ cekilmis gayfe
100 sayfalık olamaz ya hepsi en az 200-300 sayfa cogu kitap. Evet söyleyebilir, neden olmasın.

  • basubadelmevt  (26.12.16 21:27:48)
boş zamanı oldukça fazla bir insansa olur. yani işi gücü, çoluk çocuğu varsa hiç uyumaması gerek bu sayıda kitabı okumak için

  • burya  (26.12.16 21:28:03)
ya var ya 100 sayfalık abuk subuk kitaplar onları okuyordur :)

  • cekilmis gayfe  (26.12.16 21:30:18)
kitap var kitap var. öyle derin duygusal ve çevresel betimlemeleri olmayan sığ bir polisiye aksiyon vs. türü kitapsa çok rahat okunur.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (26.12.16 21:30:49)
tuğla gibi klasikleri okumuyorsanız gayet mümkün bir olay alışkanlık kazanmanız halinde.. diş fırçalamak gibi rutin bir hale getirince gayet de okunur

  • ordinov  (26.12.16 21:34:42)
Yılda 100 kitap demek haftada 2 kitap bitirmek demek. Böyle düşününce çok da imkansız gelmedi bana. Kitapların sayfa sayısının çok değişebildiğini düşününce günde ortalama 100 sayfadan az oluyordur muhtemelen. 100 sayfa da her gün 2 saatte okunur. Ben bu kadarını yapamıyorum malesef ama düşününce imkansız değil. Günde 2 saatini kitap okumaya ayırabilir bir insan.

  • ms brownstone  (26.12.16 21:36:28)
Benim instagram'da takip ettiğim bir kadın var, tahminimce 100'den fazla kitap okuyordur. Okuduğu kitaplar da öyle boş beleş kitaplar değil. Bir de üşenmiyor analiz çıkarıyor kitap ile ilgili.

Kadının hayatı okumak üzerine kurulu. Dolayısıyla çok da imkansız bir durum değil bence.
  • fraise  (26.12.16 21:56:10)
günün büyük çoğunluğunu okumaya ayırarak olabilir. ben okuyorum yılda 100 kitap. herkesle istediği şekilde de istediği kitap hakkında sohbet edebilirim :)
ha bu arada ingiliz edebiyatı mezunuyum sanırım biraz da onun da etkisi var. okumak adeta iş gibi benim için.

edit: hatta zaman zaman az bile okuduğumu düşünüyorum.
  • cesurseyyah  (26.12.16 21:56:46 ~ 22:10:37)
Toplu tasima kullandigim donemler ben de bu kadar okuyordum. Gariplik yok

  • la noix  (26.12.16 23:22:31)
Edebiyat bölümünde akademisyen olabilir

  • mutlusismankedi2015  (27.12.16 01:53:42)