İsminizden memnun musunuz?

Tabiki isminizi sormuyorum. Sadece memnuniyet derecenizi merak ettim. Ben pek memnun değilim ama 33 senedir beraberiz. Eğer değilseniz hangi isme sahip olmak isterdiniz? Kıvanç hoş geliyor bana nedense kendime yakıştırıyorum.

Evet. Bunca yıldır bir yamuğunu görmedim.

  • Lim5  (26.12.16 00:43:29)
Sorunum yok.

  • glamdr1ng  (26.12.16 00:44:54)
şahsen memnunum

  • gazozailacatmauzmani  (26.12.16 00:44:57)
Çocukluğumdan beri gerçekten nefret ediyorum ismimden. Hangi isme sahip olmak isterdim bilmiyorum ama Deniz ve Nehir ilk aklıma gelen güzel isimler.

  • ms brownstone  (26.12.16 00:45:30)
memnun değilim pek. zaten baya da bir kişiden senin ismin başka bir şey olmalıymış gibi laflar duydum böyle bir Berk olsun Kaan olsun bişeyler...

  • senolll  (26.12.16 00:45:31)
Çok memnunum. Çok orijinal bir isim-soyisim kombinasyonum var. Bunu birkaç kişiden duydum. Hatta bazen arkadaşlarım adım ve soyadımla hitap eder.

  • dissendium  (26.12.16 00:46:11)
memnunum.
adım da kadir.
ad soyad kısaltılmışı. mka
  • eksisozluk kullanici sozlesmesini okudum  (26.12.16 00:46:11 ~ 00:59:05)
iki tane adım var. ilkini zaten pek kullanmıyorum ama ikinci adımdan nefret ediyorum. bok gibi. ayrıca bir tane yakışıklı, karizmatik adam görmedim benim ismimi taşıyan.

olsaydı türk isimlerinden olsun isterdim.

not: dissesndium'un yazdığını görünce aklıma geldi. soyadıma bayılıyorum. çogzel ya.
  • m e b  (26.12.16 00:46:57 ~ 00:48:19)
ismimi (ikinci ismim) çok seviyorum. ilk ismim tek olsaymış iyi olurmuş ama kullandığım ismimle birleşince çok kötü duruyor.

özetle: memnunum.
  • pinkpeony  (26.12.16 00:47:41)
iki adım var memnunum ama tek isimli olmak daha iyi

  • basond  (26.12.16 00:48:02)
O kadar memnunum ki anlatamam. Dünyadaki en güzel ad soyad kombinasyonuna sahip olabilirim, o derece.

Yavrularıma bu kadar güzel, bu kadar uyumlu bir isim veremeyeceğim için buruk hissediyorum, o derece.
  • yirmisantim  (26.12.16 00:50:28)
Gayet memnunum, çoğu insan da beğenir adımı.

  • buff  (26.12.16 00:52:17)
nefffrett ediyorum ama değiştirmek istesem şu ismi koyabilirim diyeceğim bi seçenek de bulamıyorum :(

  • funl  (26.12.16 00:55:05 ~ 00:55:40)
evet seviyorum.

  • semitika  (26.12.16 00:56:46)
Hayır ama allah beterinden korumus diyorum bazen

  • all girls dream  (26.12.16 00:56:49)
Adim Bora. Basinda bi isim daha var. 2 isim ve soyadimla cok guzel uyum icinde. O yuzden iki ismimi de ad soyad birlesimini de seviyorum

  • c1b2k3  (26.12.16 00:57:52)
hard ülkücü bir ismim var, amcam koymuş ancak ikinci ismim biraz daha normal. arkadaş ortamında ikincisini kullansam bile aile ortamında inatla tosuncuk ülkücü ismimi kullanıyorum. yine de isim soyad kombinim gayet şekil....

  • mind mischief  (26.12.16 00:58:26 ~ 03:07:26)
çok seviyorum. başka adım olsun istemezdim.

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (26.12.16 01:03:14)
memnunum. biraz kısa bir şey olsa daha iyi olurdu.

  • buhebu  (26.12.16 01:21:33)
iki tane ismim var kullandığım ismimden çok memnunum. yaygın olmamasını çok seviyorum. tek kötü tarafı içinde çok türkçe harf olması.

  • cikis yolu  (26.12.16 02:14:17)
Hiç memnun değilim. Ailenin 2 çocuktan bir hayli sonra kaza ile doğan çocuğuyum. İsmimi kura ile belirlemişler.
üzerinde düşünülmüş,herhangi bir isim olabilirdi.

  • denef  (26.12.16 03:29:33)
Yok denef değil,denef olmasını isterdim :)

  • denef  (26.12.16 03:55:38)
Hayır.

  • Adramelekhh  (26.12.16 07:07:25)
Memnunum, hatta o kadar memnunum ki adım ne olsa diye hiç düşünmedim. Ismimi seviyorum. Ama kizim olsa leyla adini koyabilirdim. Leyla adı da güzel.

  • cabiday  (26.12.16 10:33:52)
cabiday +1 en güzel kadın ismi leyla olmalı^^

ben ise ismimden memnunum, çok az sayıda insanda bulunması hoşuma gidiyor.
  • Apocalypse  (26.12.16 10:38:16)
@apocalypse benim ismim leyla'dan daha guzel ama :p

  • cabiday  (26.12.16 10:40:11)
ismimi kendime yakıştıramıyorum, genelde tikky kızlarda bulunan bi isim. ekşi'de de bol bol dalga geçiyorlar. soyadımı da hiç sevmem hep dalga geçiyolardı okurken asdasdf. ama alıştım yapacak bi şey yok.

  • nice tnetennba  (26.12.16 10:46:12)
İki ismim var. 2. ismimi çok seviyorum ilk ismimden nefret ediyorum :(

  • matilda  (26.12.16 11:18:48)
adımdan da soyadımdan da gaayet memnunum.
kendime başka bir isim hiç yakıştıramıyorum doğrusu.

  • manuel mandalina  (26.12.16 11:36:32)
ad-soyad komple şekilde seviyorum, baş harfi kısaltması da güzel marka gibi olabilir. Tanıyanlar seviyor.

Ama ilk duyanlar için biraz, ne biliyim olmuyor bence. İki adım var birini söylesem daha iyi oluyor. Özellikle karşı cinsle tanışırken çok olumlu olmayabilir ilk etapta.
  • rodriguez2  (26.12.16 11:43:56 ~ 11:44:29)
kısa cevap: memnnunum. hem "yakışma" hem de anlam açısından kendime süper uygun buluyorum. klasik, özelliksiz bir isim ama tam benlik bence.

uzun cevab: iki ismim var. müthiş vizyon sahibi kadın anam, "ayrı yazdıralım kimliğe, beğenmezse ilk ismini kullanır" demiş (haliyle ikinci ismin ne olduğunu tahmin edebilirsiniz lol), iyi ki öyle yapmış. ilkokul ve ortaokulda ikili kullanılırdı hep. liseden bu yana önce arkadaşlarım ve hocalarımdan başladı, daha sonra aileme de sirayet etti; yalnızca ilki kullanılıyor. son 4 yılda tanıdığım kişilerin büyük bölümü ikinci adım olduğunu bile bilmez. üşenmesem komple sildiricem zaten ama üşeniyorum.

ben ismimden ziyade soyadımı çok seviyorum. o da yine klasik sayılabilecek bir soyad ama benim çok hoşuma gidiyo. genel olarak ismime puanım 9 kankam.
  • der meister  (26.12.16 11:46:43)
İki ismim var, ikisinden de çok memnunum.

  • battal gemalmaz  (26.12.16 11:49:15)
ben pek önemsemiyorum ama sevmiyorum da. 88 doğumluyum, sanırım o sene doğan kızların çoğuna bu ismin türevlerinden vermişler.
bi de genel olarak isimler çok iyi ya da çok kötü değilse ilgimi çekmiyor, öylesine kodlarmış gibi geliyor. :)

  • nıç  (26.12.16 11:54:09)