Mac OSX Router ve Network Printer

Şimdi arkadaşlar, bende bir adet HP1022 laserjet printer var, ve evimde küçük çapta bir network olduğundan bu printeri us robotics 5461'e bağlamış durumdayım ve burdan windows ile gayet güzel printler alabilmekteyken mac'ten snow leopard işletim sistemli olan bir türlü çıktı alamamaktayım. Zira interneti de aradım taradım zira bir çözüm bulamadım. Bari burada işin erbaplarına bir danışayım dedim.

Not: aşağıdaki link'e çok benziyo olan olay da cevap bulamadım bir türlü,
forums.macrumors.com

soruya soruyla cevap olacak ama baska bir cozum olmazsa daha iyi yardimci olmak adina soruyorum.

leopard printer i gorup de mi cikti almiyor yoksa printeri hic mi gormuyor.

eger printer i hic gormuyor ise printer in IP adresini leopard bir aramayi deneyin. windows gordugune gore mac in hic sıkıntı cikarmamasi lazim.
  • helenart  (22.12.09 23:28:46)
hiç görmüyor...ip printer diye zorla tanıttığımda da host busy falan gibi uyarılar veriyor...

  • aboutablank  (23.12.09 10:22:13)