Kanal tedavisi ucreti

Dis hekimi disteki bir sikayetim icin kanal tedavisi olmasi gerektigini soyledi ve sikinti iki disimde oldugu icin ucretin 900 tl oldugunu soyledi (tek dis 450 tl) fiyatlar normal midir ? Kanal tedavisi ucreti ortalama ne kadar civaridir ?

yuh 900 tlye yeni diş takılır, ben en son kanal tedavisine 150 tl verdim

  • masa penisi  (24.12.16 12:19:22)
@masa penisi

Abi kac sene onceydi nette discilerin kanal tedavisinde taban fiyatlarinin tek dis icin 250 300 tl oldugunu okumustum
  • joehigashi  (24.12.16 12:22:28)
Geçen ay tek dişime kanal tedavisi yaptırdım. 3 seans için 350 lira para aldı.

  • ufukcel  (24.12.16 12:23:28)
abi dükkanın olduğu semte göre değişyor bence, fındıkzade dişçiler var oralara bak istanbul fatihte

  • masa penisi  (24.12.16 12:24:00)
Ücret bir diş iki diş diye değil de hangi diş olduğuna göre değişir. Azı dişi ise üst dolgusu ile beraber 600-800 arası genelde.

  • bir ileti paylastim  (24.12.16 12:25:06)
fiyat normal ama fiyata bakmayin. normal disciye yaptirmayin, endodontiste yani kanal tedavisi uzmanina yaptirin. bkanal tedavisi uzmanladi endodontisttir

  • oscar  (24.12.16 12:59:50)
diş hekimi değilim ama azı diş ya da diğer dişlere göre değişir. hatta bazı dişler fazla köklü olduğu için o bile değiştirir. 450 lira normal mi bilemem. oscar'ın da dediği gibi kanal tedavisini, kanal tedavisinde uzmanlaşmış endocu birine yaptırın.

  • blue eyes white dragon  (24.12.16 13:04:33)
En dandik yerler bile 300 liradan başlıyor kanal, yaptırdığın yere göre fiyat değişir standart olmaz. Biri birinci sınıf malzeme kullanıyordur diğeri ikinci sınıf, fiyat da ona göre değişir. Tabii hekimin kalitesi de önemli. Adam kendi sanatı için de para alıyor. Yani üniversiteden yeni mezun olmuş 2 senelik hekimle 30 sene hekimlik yapıp 1 milyon tane farklı eğitim alan hekimin alacağı para haliyle farklı olur. Bir de kanal tedavisi demek yaşamı sona ermek üzere olan dişi son bir müdahale ile hayatta tutmak, çekilmekten kurtarmak demek, bunun için bile verilir o para. Kolay değil yani bu işler bi diş için 3 saat sinirleri temizlemekle uğraşıyorlar, normal.

  • angelus  (24.12.16 13:41:05 ~ 13:52:04)
Ben kanal tedavisi için 400 tl verdim yeni.

  • all girls dream  (24.12.16 15:47:15)
Ben kanal tedavisi icin 3 ay once Pendik civarinda bir yerde yaptirmistim. 250 tl ye yaptirdim ama disten dise fiyat degisiyormus. 250 den 900 tlye kadar fiyat araligi varmis. 20lik disi kanal tedavisi olacaksa 900tl imis.

  • noeldayın  (24.12.16 19:59:04)