bahçe katına fare girme olasılığı

evi tuttuk, birkaç güne tasinicaz. eve fare girme ihtimalini düşünmekten uyuyamadım, bunu hiç düşünmemiştim. ev bahce katında ve yuksek giriş falan da değil. buraya kesin fare girer diyebilir mıyız?

bulunduğu yer, klasik reklamlarda gördüğümüz ' ormanla iç içe villalar' gibi bir konsepte sahip.

tabii girebilir, hatta annemin villayı satma nedeni diyebilirim

  • cooloji muhendisi  (23.12.16 06:03:29)
off keşke tutmasaydim evi.

nasıl önleyebiliriz bunu?
  • yuvarlanantencereninkapagi  (23.12.16 06:09:27)
kedi?

  • anonim yazar  (23.12.16 06:19:04)
bahsetmek istemiyorum ama gercekci olmak lazım. sadece girebilecek olan fare olsa..

  • 1adam  (23.12.16 06:47:44)
Bizim 6. kattaki evimize bile giriyor. Bahçe katındaki evi tutmamak çözüm değil.

  • himmet dayi  (23.12.16 09:11:34)
Mümkün olduğunca çatı ve bahçe katlarından uzak durmak lazım ama giriş ve çıkışlarınızda kapıyı kapalı tuttuğunuz müddetçe ve de haşeratların girebileceği her deliği tıkadığınız sürece birşey olmaz (pencerelere sineklik, tuvaletin direk dışarıya açılan küçük havalandırma penceresine çelik perde, hermetik kombinin duvarı delip çıkan borusunun ucuna metal delikli perde gibi..) Beşiktaş'ta bahçe katında oturan arkadaşımın evine akrep girmişliği var ama annemlerin köyde yaşadığı İzmit'teki bahçe katında hiçbir haşerata rastlamadım.

  • Tutkun  (23.12.16 09:16:22)
kedi.

  • nickini degistiren yazar  (23.12.16 09:16:59)
dikilitas bahce katindan bildiriyorum. 3 sene oldu, girmedi.
ama kedilerimiz var etrafta. iki kere oldurup kapinin onune birakti olusunu.
iyi izolasyon, kapiyi acik birakmamak, kedi, evi temiz tutmak ve haserat kacirici elektronik aletler cozum olacaktir.
  • jimicik  (23.12.16 11:02:55)
bir de haşere ve fare kovucu cihazlar var fişte takılı kalıyor onlara bir bakılabilir. onun dışında siteyse ilaçlanıyordur +1, sık açılan camlara sineklik+1 sürmeli açılan kapı varsa bahçeye vs tam boy sineklik +1. bence çok sorun olmaz.

  • freya  (23.12.16 12:22:42)