Sözlüğümüzün ve duyurunun değerli doktorları

Sivil hastanede verilen raporun askeriyede kabul edilip edilmediği ile ilgili birkaç sorum olacaktı.

Müsait olanlar mesajdan ulaşabilirler mi?

Doktor degilim durumu da bilmiyorum haliyle ama mesela askerlik muayenesinde (tecil muafiyet vs. icin) dikkate aliniyor ama kabul edilmiyor. Yani herhangi bir rahatsizligin raporla sabit olsa da askeri hastanede tekrar butun testleri yapiyorlar ve heyet karar veriyor mesela.

  • robokot  (22.12.16 15:59:41)
Her zaman gel test yapalım denmiyor. Raporuna temel teşkil eden şeylere dair ıslak imzalı belgeler bazen muafiyet için kullanılabiliyor. Örneğin zamanında bir kanser geçirmişsindir, ilgili tür muafiyete nedendir pataloji raporunu temel alırlar ameliyat raporunu vs. doktor inceler heyete sunar yollarlar. Burada kriter geçmiş işlemin tekrar edilemiyor oluşu. kanserde patalojiyi tekrar yapmak çok zor olduğundan bu yola gidiyorlar. Ama inanmazsalar git ilgili preperantları al gel burada biz kontrol edelim diyorlar ama çok nadir. Ama durumunu o an yeni tetkiklerle test edebiliyorsalar ederler. Yani şeker hastasısındır ileri düzey, elindeki raparorun haricinde yine teste tabi tutarlar.

  • ManikD  (22.12.16 16:08:10)
kabul edilmez. benim durumumda raporlara şöyle bir baktılar. kendi tahlillerini filmlerini çektirdiler. hatta kan verirken parmak izimi falan aldılar. garip garip işler.
hatta ve hatta benim dediğime, gösterdiğim hastane antetli kaşeli belgelere inanmayıp hastaneden tekrar yazı istemiş askerlik şubesi.

  • sutlu nescafe  (22.12.16 16:18:59 ~ 16:27:09)