[]

time-pink floyd

selam,

pink floyd - time şarkısında kullanılan gitar efekleri nelerdir?

not: şöyle ki: yıllar yılı yalnızca overdrive ve clean ton'dan başka tonda çalma şansı olmayan bir gitaristim. şimdi biraz maddi durumu doğrulttum ve bazı istediğim sololar var çalmak istediğim. ama bu tür şarkılarda tam olarak hangi efektler kullanılmış algılayamıyorum..madddi durum el verdiğince bir kaç efekt pedalı almak istiyorum. üstadlardan desteğini rica ederim :)

bir dip not daha: aç youtube'dan bak diyenlere: aga yok ingilizce felan. anlamıyorum ok?

 
solo kismini soruyosan fuzz pedal kullanilmis. ben de baya kafayi takmistim bi donem.

edit: hatta simdi tekrar baktim da hatirladim, fuzz face kullanmis. pahali bi cihaz: www.do-re.com.tr

ama elbette baska fuzz pedallarla da alabilirsin bu sesi.
  • hopeless  (22.12.16 02:30:29 ~ 02:34:24) 
delay de var.


  • alperz  (22.12.16 06:28:15) 
öncelikle bi strat şart. sonra fuzz face ve yanına bi booster pedalı. delay pedalı. belki compressor de vardır. ama genel olarak gilmour pahalı ekipman kullanıyor.

Electro Harmonix Big Muff PI Fuzz
MXR Script Dyna Comp Compression

pedallarını kesin kullandığını biliyorum. yanına delay, phaser ve başka distortion overdrive pedalları alırsan çoğu pink floyd şarkısını çalarsın.

amfi de önemli tabi.
  • slashedduff  (22.12.16 13:57:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.