Asker tecili hakkında bir soru

Malum bu tecil konusu gündem öğrenmek istediğim bir şey var. 2015 haziran tarihinde mezun oldum 4 senelik fakülteden. Tecil tarihi 2017 haziran. Fakat yukarıda aynen şöyle yazıyor: "asagida kimliği yazılı yükümlünün 30.09.2017 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden sakıncası yoktur." Altta da celp dönemi Kasım 2017 diye geçiyor. En altta da su yazıyor "yükümlünun 1 eylül - 30 eylül 2017 tarihleri arasında sevk öncesi hazırlık işlemlerini yaptırması gerekmektedir."

Nihayet soruma gelirsem şimdi arkadaşlar ben temmuz 2017de yüksek lisans sınavına girsem eylül ayı içerisinde kayıt yaptırabiliyor muyum ? Yoksa tarih geçmiş mi oluyor? Haziran öncesi bir yere girmiş olmam mi gerekiyor askerliğin engel olmaması için?

bu soruyu sormak için gelmiştim ben de. artı 1 hocam takip için.

  • abyuksuet  (21.12.16 16:57:55)
+1

  • qobel  (21.12.16 17:13:32)
yaptırırsınız. okulunuzdan kabul aldığınıza dair belgeyi askerlik şubesine iletin uzatırlar tecilinizi kesin kayıt olana kadar. istiyorsanız o süreyi bakaya olarak da geçirebilirsiniz bir şey olmaz para cezasından başka.

  • argent dawn  (21.12.16 17:16:59)
Sıkıntı olmaz. Benim de tecil kağıdımda 30.9.2016 yazılıydı. Haziran 'da kaydımı yaptırdım. Eylül' de eğitim öğretim başlayınca tecilim okul tarafından yapıldı.

  • desktopu  (21.12.16 19:04:09)