Tam şu an ölseniz

Gözünüz arkada kalır mı? Keşke şunu yapsaydım dediğiniz bir şeyler var mı? Varsa nedir/nelerdir?

kalır. 4 yer kaldı görmeden ölmemem gereken, oraları görmem lazım

  • cekilmis gayfe  (20.12.16 23:27:08)
var ama hangi birini sayayım ki?

  • m e b  (20.12.16 23:27:55)
Kalırdı. Şu an sevdiğim birinin ölümü için ağlarken kendi ruh halimi düşününce başkaları da benim için bunu yaşayabileceği düşüncesinden dolayı hissederdim bunu. Ama söz konusu yapsaydım dediğim hiçbir şey gelmiyor aklıma.

  • clones  (20.12.16 23:27:57)
kalmaz.

mutlu değilim, uğraşıp didinip mutlu olduğum zaman ölmek istemiyorum. tam şu an ölsem süper olurdu hatta.
  • nickimin hakkini veremedim  (20.12.16 23:30:24)
Aklıma Nazım'ın Giderayak isimli şiiri geldi duyuruyu okuyunca.

"Giderayak işlerim var bitirilecek, giderayak"

Hayata karşı pek arzu dolu yaklaşmıyorum sanırım. Ama şimdi gidersem, yarım kalır her şey.
  • dalgaci mahmut  (20.12.16 23:34:16 ~ 23:43:21)
su anda cok fazla kalir. asiri kalir hem de. yarim kalan cok fazla is var :/

  • fakyoras  (20.12.16 23:34:19)
Daha yapacaklarım var, erken daha, bir yere gidemem.

  • devilred  (20.12.16 23:35:30)
daha 4 kita var dolu dolu. hicbir yere gidemem.

  • in vino veritas  (20.12.16 23:40:13)
Kalır. Ölmek üzereyken aklıma yapacaklarım gelmemişti. Ailemi arkamda bırakacağımı düşündüm. Bir tamamlanmamışlık var içimde. Başka bir şey eksik.

  • Lim5  (20.12.16 23:42:53 ~ 23:45:31)
Hem de nasıl kalır. Daha her şeyin başındayım ben. Önümde kocaman bir hayat, yapmak istediklerim, görmek istediklerim var.

  • fraise  (20.12.16 23:46:26)
Kalmaz, arkamda kalacaklar ya da tamamlayamadıklarım hayaller umrumda değil . Derin Boşluk en iyisi .

  • cabiday  (20.12.16 23:56:36)
kalır , ilk olarak aklıma gelen şey çok saçma bende anlam veremedim , mount and blade 2 bannerlord oynamak istiyorum

  • bnmzz  (20.12.16 23:56:39)
Yapmak istediğim hiçbir şeyi yapamadım şu dünyada.

  • 6 yasimdan beri metal dinliyorum  (20.12.16 23:57:30)
ooo hem de nasıl kalır:( daha hiçbir şey yapamadım ki :((

  • pamuk helvalar cebe  (21.12.16 00:14:29)
Kendim için değil de, Annem ve Babam için üzülürdüm.. Onların benim için üzülmesi hiç hoş olmaz, tam da onlar yaşlanmış ve benden beklentileri var iken..

Aynı şeyi evli olsam eşim için de düşünürdüm. Kendim için çok gözümün arkada kalacağı şeyler yok açıkçası.
  • st curse  (21.12.16 00:28:05 ~ 00:28:54)
hayatım başarısızlık abidesi ve yapmak isteyip de yapamadığım tonla şey var. göremediğim tablolar, canlı dinleyemediğim müzisyenler vs. ama gözüm arkada kalmaz. ölünce ölmüş olacaksın, ölünce arkana bakıp "ya şunları yapsaydım keşke" dediğin bir yere gitmiyorsun ki. kişisel olarak da bir idam mahkumunun halet-i ruhiyesi içerisindeyim epeydir. ne yazık ki benim için hayat ölümü beklemekten ibaret. zaten yapmak istediklerimi de yapamayacak, hayattan zevk alamayacak bir noktaya düştüm. ölümü kurtuluş olarak görüyorum.

  • misterturist  (21.12.16 00:30:39 ~ 00:32:35)
göz her zaman arkada kalır. çünkü insan tamahkar bir canlıdır. bir sürü şey sayabilirim. mesela hindistan'a henüz gidememiş olmak. ya da piyano çalmaya başlamamış olmak. gibi...

  • matrix  (21.12.16 00:34:58)
Kalmaz. bu iğrenç dünyanın neyi gözümü arkada bıraksın. ama düşündüm de elektrik, su, doğalgaz faturasının son borcunu ödeyemecegim için arkada kalır belki ;)

  • Neill  (21.12.16 00:39:53)
gözüm arkada kalır. hem de ne kalmak. hortlarım o derece.
dünya turu
hayalimdeki 2 üniversitede en azından 1 er dönem bulunmak, hocalarla tanışmak vs.
hediye vermek istediklerim var
bana edilen lafların yerini bulduğunu görmem lazım içim soğusun diye.
daha kilo vereceğim.
saçım için tedavi olacağım.
gibi
  • antik depresan  (21.12.16 00:43:31)
kalmaz. yapmadığım çok şey var ama yapsam da bir önemi olmayacak zaten.

  • FreSh  (21.12.16 00:47:18)
Var var olmaz mı, bu kafayla daha da çok olur, birikmeden geberip gideyim oooh mis.

  • Golden Ratio  (21.12.16 00:55:43)
Kalır ya kalmaz mı? Yaşamayı çok seviyorum. Daha yaşayacağım, doya doya güleceğim çook güzel günlerim var benim. Genceciğim daha 26 yaşındayım. Daha çok kedi seveceğim, daha çok anneme sarılıp uyuyacağımç Şimdi olmaz...

  • matilda  (21.12.16 00:59:23)
kalmaz. vasiyetimi bile yazdım. kafam rahat. hatta bazen kafamı kaldırıp düşünüyorum, 'aslında bu hikaye burada bitebilir de bence' diye ama hala hayattayım. nefes aldığım sürece mücadeleye devam.

  • icim urperiyor  (21.12.16 01:16:40)
kalmaz. ölsem de kötü olmaz. cennete gidiyim ama direkt, cehennem olacaksa olmasın allahım, amin.

  • pinkpeony  (21.12.16 01:18:20)
Yapmak ve görmek istediğim çok şey var tabii ki! Yaşamayı çok seviyorum. Hatta ötesinde ben öleceğime tüm dünyayı öldürürüm gözümü kırpmadan ama yarın ölürsem de gözüm arkada gitmem. Bakrığım biri yok, hayatı bana bağlı biri yok; bensiz de herkes hayatına devam edebilir birkaç gün üzüldükten sonra. O yüzden, ölecek olsam üzülürüm hayatta istemem ama büyük bir sorun da değil, içim rahat olur. Yapmak istediğim çok şey olması, gözümün arkada kalmasına engel değil. Hayattan zevk aldım ve böyle de sürsün isterim. Kendim için ölümden de korkuyorum çok, uğruna yaşadığım şeyler de var. Ben olmayınca, ortada korkum veya hislerim kalmayacağına göre, annem babamı üzülme süresinin diğer kişilere göre biraz fazla olması dışında kimsenin kaybedecek hiçbir şeyi yok. Bağım bahçem yok "Değerini bilecekler mi" diyeceğim; çocuğum yok "Nasıl büyüyecek" dediğim, dünyanın en zekisi değilim 'Kansere çare bulacaktım, yarım kaldı' diyeyim; benden gayrı kime ne! Millete ne benim hayallerimden, niye arkada kalanlar benimle ve hayallerimle ilgilensinler ki! Niye gözüm arkada kalsın.

  • aychovsky  (21.12.16 01:23:48 ~ 01:45:11)
Kalır, gencim daha sizin gibi 35 yaşımda değilim.

Londra'da sokak satıcılarını parsellemek ne var ne yok yemek istiyorum. Zor ama orada bu işi yapmak istiyorum.

Ya da sanat ile uğraşmak, ürettiklerimle geçinebilmek.

Bir de dostlarla muhabbet etmek, çok ettim, daha da etmek istiyorum.
  • Apocalypse  (21.12.16 12:16:06)
Kalmaz, yok. Pişmanlıklarla, umutsuzluklarla, hayal kırıklıklarıyla, tatminkarsızlıkla yaşarsan hayat boyu mutlu olamazsın. Tıpkı hikayedeki gibi içi boş bir sandığa istediğin kadar madde koy yine de boş yer kalacaktır. Multi milyarder de olsan, sınırsız maddi imkanlarınla paranın satın alabileceği her şeyi de alsan, mutlaka deneyimleyemeyeceğin milyonlarca şey vardır. Diyelim ki pişman olduğun şeyler var, zamanı geri alıp düzeltme imkanı mı var ?

  • iwasbornonamountainside  (21.12.16 12:25:57)
kalmaz.

'oh be! sonunda' derim hatta. ama arkamdan kimse üzülmesin.
  • jonestown  (21.12.16 12:28:47)