Otel Perdesi

Herkese merhaba,

İstanbul'un en kuzey bölgelerinden birinde, tam olarak kuzeye bakan bir binada, tam da kuzeye bakan tarafı camla kaplı bir odadan sevgiler!

Diğer odalar 23 derece, bulunduğum oda 21, içeri giren soğuk rüzgarları engelleyemiyorum. Yalıtım diye birşey yok.

Çare olarak otellerde gördüğüm bir tarafı kalın muşamba diğer tarafı kadife/kumaş olan ağır perdelerden almayı planlıyorum. Daha önce kaldığım bir otelde dışarısı 0 derece iken camın önüne çekilen bu perde oda ısısını inanılmaz koruyordu. (Perdeyi açınca oda anında soğumaya başlıyordu.)

Bu tarz kalın "otel perdesi" diye tanımladığım şeyi nerede bulabilirim?

Blackout perde olarak aratabilirsiniz. Aslında onların amacı ışığı kesmek.

  • Phoebe  (20.12.16 21:37:09)
Perdecilere aynı bu şekilde tarif ederseniz, otellerdeki karartma perdesinden derseniz çıkarırlar, beğendiğiniz renkten dikerler.

  • megalomaniac  (20.12.16 22:17:18)
Blackout olarak arattım ancak kimse anlattığım gibi muşamba vs. diye yazmamış nette.
Sanırım unkapanına gidip bi araştırmak gerekecek.

  • quaker  (20.12.16 22:43:00)