win7 - taskhost.exe ve %25 cpu

Selamlar,
Bigisayarımda bir kaç gündür bu problem var. Taskhost.exe isminde bir program kendiliğinden çalışmaya başlıyor, cpu %25'e çıkıyor ve ciddi bir fan gürültüsü meydana geliyor. Google'dan araştırdırm biraz ama çok bir şey bulamadım. Bu programı sonlandırdığımda problemsiz bir şekilde çalışmaya devam edebiliyorum ama bir süre sonra kendiliğinden yine çalışmaya başlıyor. Virüs ve malware testleri yaptık ama çözemedik.
Bilgisi olan var mı?
Teşekkürler.

taskhost.exe Windows'un çekirdek uygulamalarından biridir. Windows görevleri ile ilişkili DLL dosyalarını çalıştırır. Ancak aynı isme sahip virüsler de olabiliyor. Bu yüzden bilgisayarınızın antivirüs yazılımı yoksa hemen indirip tam tarama yapın. Ücretsiz olarak windows security essentials kurulabilir. Bunu kurmadan önce kaspersky internet security'nin 1 aylık deneme sürümünü kullanarak tam tarama yapabilirsiniz.

  • himmet dayi  (20.12.16 13:25:23 ~ 13:25:41)
Services.msc'den windows update'i kapatın, düzelecektir. Bende de aynı sorun vardı. Araştırdım. Yaptım. Şakk. Süper oldu.

  • empty man  (20.12.16 13:32:37)
çok teşekkürler.

@empty man, dediğini yaptım, aslında windows update'im kapalıydı, ama servislerden de disable yaptım, bende işe yaramadı. sebebini de anladım galiba. az önce yine program çalışmaya başladığında task schedule'a baktım, meğer planlanmış bir task varmış. ismi de şu: HPLJCustParticipation (yazıcı ile ilgili).
Yazıcı ile ilgili hiçbir işlem yapmadım ama nedense dünden beri her saatte bir bu işi yapmaya kalkıyormuş. Bu taskı silince problem çözülecek muhtemelen.
Yine de çok teşekkürler
  • puc  (20.12.16 16:15:24 ~ 16:18:06)