Yeni Doğan Bebek - Kalp

Selamlar.

Doktor ufaklığı bize verirken ufaklığın kalbinde küçük bir delik var, zamanla kapanır ama emin olmamız lazım 10 gün sonra test yapacağız dedi. Neredeyse her bebeğin kalbi delik olur, sonra kapanırmış.

Doğru mu bu bilgi?

Selam. Öncelikle güle güle büyütün.

Evet doğru. Ama ben de doktorum bana da güvenmeyebilirsiniz.
  • dahayeniymis  (19.12.16 19:56:27)
doğru.

eşinin ilk kızı kalbi delik doğmuş. takip edilmis 1 yılın sonunda kapanmış.

oğlumuzda da gebelikte kalp kapakciklarinin biri diğerinden büyüktü. normale döner dediler ama ille de pediatri kardiyalogu görsün diye de direttiler. adam iki dakika baktı, normal bu doğumdan sonra 1 yaşına kadar toparlanır dedi. hatrı sayılır bir miktar da ödeme yaptık.
doğumdan sonra yine görüşmek ister mısınız dediler, istemedik. çocuk doktoru üfürüm vb muayenesini yapıyor zaten.

oğlum şimdi 8 aylik.
hareketliliğinde büyümesinde bir sorun yok. hala götürmedim kardiyolaga.
her ay düzenli olarak çocuk doktoru muayene ediyor zaten.
  • balik kraker  (19.12.16 20:48:35)
Üfürüntü denen sesi duydu ise bir çocuk kardiyaloğuna görünün. Çoğu bebekte 1 yaşına kadar delikler görünüyor zamanla kapanıyor. Bizimkinde ilk kontrolde 3mm vardı, bir yaşında tekrar kontrol edildi kapanmıştı.

  • creepy  (19.12.16 21:05:57)
Korkmayin ufurum o, benim de varmis 1 yasinda gecmis.

  • glittering  (19.12.16 23:49:52)
bizimkinde de vardı, 9. ay civarı kapandı. ufak bir deliktir, zaman içinde kapanır.

1 yaşında kontrol ediyorlar, çok büyük ihtimalle geçmiş oluyor.
  • babilbaligi  (20.12.16 09:27:14)
her bebekte olmasa da bazı bebeklerde doğuştan kalp deliği oluyor. bunların da çok büyük kısmı büyüdükçe kendiliğinden kapanıyor. 10 gün sonra tekrar bakalım dediğine göre önemli bir şey yoktur. içiniz rahat olsun.

  • yemrem  (20.12.16 11:32:19)
He benim sipagettimde de vardi 6 ay kontrolunde kapanmisti. Iciniz rahat olsun.

  • uzun kulaklı yalnız tavşan  (22.12.16 18:05:48)