organik tavuk olayı sahte mi?

normal bütün tavuklara göre fiyatı iki katı. denetim yapılıyor mu, organik tavuklar organik mi sizce?

Gıda mühendisi bir arkadaşım "organik gıda sertifikası' nın türkiye'den çok avrupa ile alakalı olduğunu ve bir üründe organik gıda sertifikası varsa, bir hile hurda olmayacağını söylemişti.

  • dostlarorkestrasi  (19.12.16 18:48:29)
O sertifikayi almak öyle kolay değil ama sonuçta burası Türkiye %100 güven olmaz konvansiyonel tavuktan katbekat iyidir.

  • old possum  (19.12.16 19:09:52)
insanoğlu iste, önce önce endustrileştiriler sonra organikleştirdiler...

Hiçbir sertifikaya gözünle görmedigin muddetce ınanma.... Yetkılı kuruluşa 5 bin lira verdin mi helal haram organik inorganik caiz nacaiz istedigtin sertifikayı verir.
  • anonymice  (19.12.16 19:16:48)
organik tavuk tavuğun ne ile beslendiğini ifade eder, fakat serbest gezen tavuk ile karıştırılmamalıdır.

Sahte değildir, organik kelimesi kimyasal hiçbir şey yememiş olduklarını ifade eder. Ama dediğim gibi köy tavuğu serbest gezen fln değillerdir, yine endüstriyel üretim hayvanlarıdır.
  • para bende  (19.12.16 19:49:15)
300-400 bin lira ile yargıtaydan karar bozdurabildigin ulkede, ne sertifika olursa olsun supheyle yaklasmak gerekir.

  • no christ requires  (19.12.16 20:03:51)