Tablette dual boot

Selam teknoloji dostları,

Tablet ilanlarına bakıyorum. Tablette hem Android hem de Windows işletim sistemi var. Bunun ne gibi bir avantajı var?

Cevap veren herkese teşekkür ederim.

Hem Windows hem Android kullanıyorsun işte. Örneğin ofis uygulamaları Android'te berbat. Multi tasking yine sıkıntılı bence Android'te. Web sayfaları da büyük ekran Android tabletlerde sorun yaratıyor, sanki telefondan giriyormuş gibi görünüyor. Sürekli masaüstü görünüme geçmek gerekiyor, bazen o da yemiyor.

Tersinden de Android play Store çok geniş, Windows store'da ya yok ya da eksik. Muadil program da bulunmuyor.
  • neyehbe  (19.12.16 15:55:12)
Yani androidin tek artısı var. O da Play store. Öyle mi?

Yani play store ile işi olmayan sadece windows işletim sistemli tablet alırsa daha iyi olur, anlamına geliyor bu. Doğru mu anlamışım?
  • Barbaros59  (19.12.16 15:58:37)
@want2die Peki, sadece windows işletim sistemli tabletler için söylüyorum. Bankaların ve diğer android uygulamalar için bluestacks kurarak android eksikliğini gideremez mi, yani onun üzerine android uygulamaları kurulabilir herhalde, değil mi?

  • Barbaros59  (19.12.16 16:02:30)
@want2die windows işletim sistemli tabletler için:

10" Ekran
4GB Ram
64GB veya 128GB Rom hafıza yeterli olur mu?
  • Barbaros59  (19.12.16 16:04:42)
@barbaros

o tip cihazların hepsi dual boot zaten. çin işi tabletlerden bahsediyorsun sanırım teclast, onda,chuwi, cube vs. dual boot alırsın, androidi silersin, remix os kurarsın. sd kart veya usb ile gerektikçe remix os'tan android işlerini halledersin, gerisi windowsa kalır. alabildiğin kadar büyük hafızalı al, 64'de idare eder ama 128 daha iyi tabi.
  • icim urperiyor  (19.12.16 20:29:40)
@icim urperiyor

Aynen senin dediğin gibi, çin işi o dediğin tabletlerden bahsediyorum. 1-2 tane işletim sistemi olarak sadece windows olan tabletlerden gördüm, yanlış görmediysem.

Dual bootlu olanlardan androidin silinebildiğini bilmiyordum. Ve ayrıca androidin harici karttan kullanılabildiğini de bilmiyordum.
  • Barbaros59  (19.12.16 23:30:05)