klavyesi türkçe olmayan bir laptop?

diyelim ki ben yurtdışından bir laptop aldım. fakat türkçe klavyeli bulamadım. daha sonra ben türkiye'de servise başvurup klavyesini türkçe klavye ile değiştirebilir miyim? ücreti ne kadar olur? bir de farzedelim ki bu laptop değil de bir netbook olsun. hatta samsung nc10 olsun misal.

notebook değiştiriliyor. 50-100 tl civarı bir şeydi.

netbook da değiştiriliyordur her halde.
  • cedric  (21.12.09 22:49:05)
klavye sticker'ları vardı eğer yanlış hatırlamıyorsam. en ucuz yöntem bu diye düşünüyorum.

onun haricinde, bilgi vermesi açısından şöyle bir şey söyleyebilirim; toshiba'nın netbook'u için klavye fiyatı yaklaşık 120 lira.
  • serhenk  (21.12.09 22:49:16)
kadıkoyde yazıcıoğlu iş hanına git. ikinci katta anıl notebook yada ejder notebook'mu adı tam hatırlamadığım bir yer var. Ben zamanında 60 tane filan alacağım deyince türkçe sticker yapmışlardı. hala ara ara lazım oldukça gider alırım. normalde çok zor bulursun o yüzdne sticker alacaksan hiç aramadan yazıcıoğlu'nda dediğim yere git.

  • 1l0l1l1l0l0l1l1l0l0l0l1l1l0l1l1l1  (21.12.09 23:25:34)
klavye ayarlarından (windows'da control panel) herhangi bir dilin klavyesini ayarlamak mümkün. hardware değişikliği yapmaya gerek yok.

  • sektoid  (22.12.09 09:36:54)