Lisans mezunu Araştırma Görevlisi kariyer sorunsalı?

Arkadaşlar bazı üniversiteler Araştırma görevlisi alırken sadece lisans mezuniyeti+ales+yds istiyor.

Bu durumda Araştırma Görevlisi olarak sınavı kazanıp üniversiteye girsek, kariyerimiz nasıl ilerliyor? Daha lisans mezunuyken a.g olduk. E nasıl yüksek bitirip, doktora yapacağız?

Yapmazsak ömür boyu sadece araştırma görevlisi olarak mı kalıyoruz?

İstersen kalabilirsin ar gör olarak. Ama 50 yaşında halen proftan emir alırsın.

  • Cruyff  (18.12.16 16:10:11)
50d kadrosu olursa ar gör olarak kalamazsın. 33a da kalabilirsin ama çat diye ÖYPlileri 50d'ye çeviren adamların ülkesinde bunun bir garantisi yok. Ayrıca doktora yapmayacaksan ar gör olmak anlamsız.

Ar gör olduktan sonra yüksek ve doktoraya devam ediyorsun zaten, işin mantığı bu.
  • evrim halkasi  (18.12.16 16:30:54)
doktora bitince işsiz mi kalıyoruz peki?

  • dergus  (18.12.16 23:22:55)
doktora bitince ya yrd.doç sınavına girer ünvan alırsın ya da öğretim görevlisi olarak araş gör olarak devam edersin bi ünvan önüne dr gelir o kadar. başka da nanesi olmaz.

öyp olayı zaten cortladı bizim sistemde nasıl arş.gör olacaksak artık :(
  • antik depresan  (18.12.16 23:39:12)