yemek sepeti sipariş iptali ve vicdan sorunu

saat 20 de verdiğim siparişim 50 dakika boyunca gelmedi bende iptal etmelerini söyledim canlı destek yoluyla , bana kuryenin yolda olduğunu ondan dolayı iptal edemiyorum isterseniz kuryeyi geri çevirin falan dedi , 55 . inci dakikada zil çaldı ve ben açmadım bu arada kurye böyle şerefsizlik olmaz diye söylene söylene gitti

sorum şu arkadaşlar sizce etik mi yaptığım kapıyı açmama olayım

not : restoran esnaf lokantası ve konum olarak yakınız

aç istediğini söyle adama, yemeği de alma istemiyorsan ama kapıyı açmamak olmamış..

  • nrmnm  (17.12.16 22:11:02)
ayıp etmissin.

  • basubadelmevt  (17.12.16 22:14:17)
saat geç. restoranlar böyle geç saatlerde yaklaşık gönderecekleri süreyi yazıyorlar. eğer 45+ yazıyorsa ya da ne bileyim yaklaşık 45 falan hiç etik değil.

öyle bir şey yazmıyorsa da, şahsi fikrim, yine etik değil :)
  • zoque  (17.12.16 22:15:30)
ayıp etmişsin. aslında kapıyı açıp evden erken çıkmam gerekiyor geç getirdiniz yemeği yiyecek zamanım kalmadı diyip siparişi iptal ettiğinizi söyleseydin hiç bir şey olmazdı.

  • mrthany  (17.12.16 22:18:25)
Bazen 1 saati geçiyor yine de alıyorum yemegi ha bi daha ordan soylemem mesela o ayrı. Ayıp olmuş

  • swalloww  (17.12.16 22:22:39)
edit : arkadaş sipariş ettiğim şey de tavuk dürüm normalde farklı yerden sipariş verince 15 dakikada kapımda bu böyle uzun sürünce açmak istemedim bide 30 dk geçti canlı desteğe yazıyom nerde kaldı yolda diyor 1 saati bulunca da artık alasım gelmedi siparişi açıkçası

  • nivoandmira  (17.12.16 22:23:15)
Yaşın 12 falansa olabilir ama ayıp diyorum. Daha büyüksen diyecek laf yok.

  • bir ileti paylastim  (17.12.16 22:30:59)
eğer zamanında gelmemişse ürün ne yaptıysan haklısın. Gelen buz gibi şeyi yemek zorunda değilsin insan açken zaten daha tahammülsüz oluyor, nasıl ret ettiğinin bir önemi yok boşver.

  • gozu acik sevisen yahudi  (17.12.16 22:32:23)
ben sıkıntılı bir durum göremedim. yemek alacaksınız sonuçta 55 dakika uzun bir süre. kapıyı açıp istemiyorum kardeş desen memlekette bin bir türlü manyak var. sinirlenip saldırma ihtimali dahi vardı. en güzelini yapmışsın.

  • manuelka  (17.12.16 22:35:55)
zaten siparişi verdikten 5dk sonra da iptal etmek istiyorum desen iptal etmiyorlar. gelen kuryeye açıp almıyorum demek daha mantıklı. en azından geç kalmanın cezasını dana net görmüş olur.

  • gazozailacatmauzmani  (17.12.16 22:39:02)
Valla iyi yapmissin, kurye de skimi yesin, serefsiz olan onlar.
Kapiyi acip tartismak yerine yom sayarsin olur biter, en temizi.

Yemeksepetini de kullanmayin artik ya, restoranlari arayip siparis verin yemeksepeti hicbir ise yaramiyor. Ne sure konusunda ne baska bir sorun yasandiginda hicbir yaptirimi yok, eskiden alternatifsizken, firmalar kendi cozumlerini bulamiyorken coktuler piyasaya oyle kaldi

Mesela ben zomato'ya bakiyorum ordan da numarayi aliyorum telefon acip siparis veriyorum, en temizi.
  • azizakin  (17.12.16 23:25:30)
ortalama servis süresi 45 dakika yazıyorsa fazladan 10 dakika için kalp kırmazdım ben olsam.

  • zgrydn  (17.12.16 23:28:20)
böyle şerefsizlik olmaz

  • feel the blanks  (17.12.16 23:52:14)
dediği gibi böyle şerefsizlik olmaz

  • alt4y  (18.12.16 00:27:39)
Sen müşterisin ve belirtilen süreden 1 dk bile gecikiyorsa sipariş, haklısın. Evde olmayabilirdin ve o kapı yine açılmazdı.

Düzen böyleyken durum budur.
  • parcaliham  (18.12.16 01:01:48)
O kapıyı açmayan sen miydin...

  • niedy  (18.12.16 01:09:43)