askerde evci izni

Kardeşim İstanbul da asker,evci izninde eve Bursa ya getirebilir miyiz?

@acemi Evci iznine çıkarkenzaten bi adres bildirmek gerekiyor.eğer yasaksa zaten olmaz.2 gece izin var yolumuza uzun değil eve mi gelsek demiştik.

  • brnbrs  (16.12.16 22:19:04 ~ 22:21:17)
Normalde yasak şehirden dışarı çıkamaz. Gerisi sizin risk almanıza bağlı.

  • gozu acik sevisen yahudi  (16.12.16 22:25:31)
olması gereken her gün gidip imza atması. ama komutanlar göz yumabiliyor. bi arkadaş amasyadan çoruma gidiyordu iki haftada bir.

  • bohr atom modeli  (16.12.16 22:31:09)
birinci derece akraba demekten dilimde tüy biterdi şu askeriyede. amca/dayı gelmiş ne demek ben birinci derece değilim, dayısıyım ya amcasıyım onun sözlerini açıklamaktan gına geliyordu.

bugün cuma olduğuna göre bugün çıkartamayacaksınız, yarın çıkartacaksınız herhalde. 1 gece kalmak için istanbul'dan bursa'ya götürmek akla ziyan. ayrıca yaptığınız yasak. garnizon terkler ancak, komutan izniyle olur. ki kardeşiniz evci iznine çıkacakmış bu imkansız aslında.
  • blue eyes white dragon  (16.12.16 22:58:19 ~ 23:05:59)
Aslında benim aklımda olan İstanbul da iki gün kalmakti.babam da eğer iki gunse alıp gelelim deyince fikir almak istedim.

@blue eyes bu hafta değil,muhtemelen iki hafta sonra ama ben öğrenmek istedim kardeşim le konuşmadan.

@acemi evet ben evli olduğum için ben gidip cikaricaktim ama babam bende gelicem deyince birlikte gidicez sanırım.birde kimlik faxlanmasi gerekiyor mu?
  • brnbrs  (16.12.16 23:33:25)
hocam benim birliğimde evci çıkartmak için zaten öncelikle komutandan izin alınmalıydı fakat sizin birlikte nasıl olur bilemem. ayrıca biz de gelen ailelerden faks falan değil geldiğinde kimliklerinin fotokopilerini alır, imzalanması gereken tebliğleri imzalatır öyle teslim ederdik. faks falan zaten sizin için kolay olsa da askeriyede zor işlerdir. faksın, büyük bir birlikte faks çekilen yerden kardeşinizin olduğu bölüğe gelmesi, sizin bursadan istanbul'a kimlik fotokopisi vermenizden daha uzun zaman alacaktır emin olabilirsiniz:)

  • blue eyes white dragon  (17.12.16 22:17:55)
normal şartlarda yasak. ama bir şey olmaz. hatta yolda polis çevirmesi olsa da sıkıntı olmaz. yeter ki jandarma çevirme yapmasın.

  • konskenkova  (17.12.16 22:22:13)