Ohal'de kamu gorevlilerinin yurtdisina cikisi

Annem bordo pasaport ile yarin ingiltere'ye gidecek, vizesi bugun onaylandi. Yalniz kurumdan aldigi "yurtdisina cikisinda mani yoktur" kagidini konsolosluk geri vermemis. Yarin turkiye'den cikarken bunu gostermesi gerekiyor mu? Bir arkadasi demis sadece gri pasaportlulara soruyorlar ama emin olamadim.

Emin değilim ancak gri ve yeşile soruyorlar diğerleri de kara listede değilse sorun yok diye biliyorum. Eşim yurtdışına giderken yeşil pasaportlu 2 kadını Havaalanında bir yere yönlendirdiler çıkışlarına mani yoktur diye bir kağıt almaları için.Tam olarak nereye gittiklerini bilmiyorum. Ve bordo da olsa memur olduğu için gitmesi gerekiyormuydu ondan emin değilim. Ama risk almamak adına emniyetten bilgi almaya çalışabilirsiniz ya da kurumdan tekrar isteyebilirsiniz. E imzalıysa daha kolay ulaşılır. Bir deneyin derim.

  • i am a legal alien  (16.12.16 21:20:07)
Yesil-gri'de gerekiyormus bordoda sorun yokmus, tesekkurler.

  • signore  (16.12.16 21:34:47 ~ 21:36:22)
Gri ve yeşile soruyorlar.

  • manuel mandalina  (16.12.16 21:36:27)
Ben o kıbrısa giderken bile o kağıdı polis sordu. Bence memur olduğu çıktığı an polis soracak o kağıttan temin etmeye çalışın.

  • banane yaaaa  (16.12.16 22:06:54)
@banane, bordo ibraz edenin memur olduğunu kim bilecek? Kurumu vize için gereken yazıyı vermiş ki vize alabilmiş. Ötesinde sorun yok.

  • manuel mandalina  (16.12.16 22:12:04)
30 temmuz ve bayramda bordo pasaportumla çıktım soran olmadı. ama yarın sorarlarsa bilemem. benim kurum yine de alın diyor

  • la noix  (16.12.16 23:00:22)