Kilo vermek kanser yapar mı?

Sorumuz su kilo verme surecindeyim , 10 kgsi gitti , 6 ayda 20 daha vermek hedefim. 2 sene öncede bir bu kadar vermistim, koruyamadım,follos oldu vücut sizin anlayacagnız. Yanlıslarımdan ders aldım, depresan tedavisi gormustum o bitti 3 ay önce. Tekrar vermem lazım,rahat edemiyorum. Kilo alıp vermeler iyi degil biliyorum ama mesela kanser yapar mı? Korktugum türler lösemi, lenfoma ve türevleri. Bu kadar kısa sürede böyle büyük kilolar vermek bu kanserlere zemin hazırlar mı? Ölüm diyeti filan yapmıyorum, saglikli beslenme ve sporla veriyorum. Bilgisi olan var mı bu konularda?

Tüp mide ameliyatı ile 6 ay-1 yıl aralığında 100kilo veren bile var.
Öyle bir riski olsa en azından uyarılırdı ameliyat öncesinde insanlar.
Zaten vereceğiniz çok yüksek bi miktar değil. İçiniz rahat olsun. Ama dikkat edin vücut direnciniz düşmesin.
  • bir nick var benden iceri  (16.12.16 20:51:46)
Öyle bir durum olsa bile sağlıklı beslenerek ve spor ile veriyorsan eğer kafana takmana gerek yok. Gereğinden fazla kilolu olmanın bir çok hastalığa davetiye çıkardığı bir gerçek en azından. Öyle düşünebilirsin.

  • rock n roll jesus  (17.12.16 01:14:30)