sabah güneşin geç doğması mı yoksa akşam erken batması mı sizin için sorun?

tv'de çok sık rastlıyorum sabah karanlıkta okula-işe gidiyoruz psikolojimiz bozuluyor diyorlar.
siz hangisini tercih edersiniz?

benim akşam geç batması hoşuma gidiyor, eskiden erkenden karanlık olurdu.

akşam aydınlık olması bence de daha iyi.

  • freya  (16.12.16 10:35:54)
geç doğması daha kötü. tamam akşam aydınlıkta işten çıkıyorum ama eve gidene kadar yine karanlık oluyor. değişen bir şey olmuyor.

  • inheritance  (16.12.16 10:38:48)
geç doğması daha kötü, işten çıktığımda her halükarda karanlık oluyor, en azından sabah aydınlık olsaydı.

istanbulda yaşıyorum, geçen gün izmitten işe gelmek zorunda kaldım, 06.45de evden çıktım yıldızlar vardı yemin ediyorum.

kahrolsun öyle sabah.
  • benaslinda  (16.12.16 10:40:32)
akşam geç kararması daha iyi benim için.

anti-akepeyim ama bu "psikolojimiz bozuldu" geyiğini cidden anlamıyorum. saatler her ileri-geri alındığında "alışamadım, uyku düzenim bozuldu" vs diyen ciciş tipler şimdi de buna sardı. ben de karanlıkta kalkıyorum. kalktıktan 1 saat sonra hava aydınlanıyor. ama psikolojim falan bozulmadı. normal kış modundayım işte. psikoloji böyle bir şey değil lan. mood denen şeyle ruh sağlığı apayrı iki kavram. iyice ağızlarına sakız ettiler. kaldı ki melankoli ölümüne korkulacak bir şey de değil, bana yılın belli dönemlerinde iyi geliyor. bu insanlar nasıl coşkulu hayatlar yaşıyorsa en ufak düşük moda gelemiyorlar. az sakin.
  • sir gawain  (16.12.16 10:42:11 ~ 10:46:33)
akşam için farketmez, işten çıkınca zaten karanlık oluyor. ama sabah kör karanlıkta kalkıp evden çıkmak sinir bozucu.
Not: ciciş değilim, çoşkulu hayat yaşamıyorum, işe vardığımda bile hava karanlık oluyor.

  • innerbliss  (16.12.16 11:14:47 ~ 11:16:10)
Günün geç aydınlanması sorun.
Çünkü günaydın kelimesi günün aydınlığıyla bağlantılı. Ben işe koyulduktan 2 saat sonra aydınlanacak günü ne yapayım.

Akşam geç kararıp kararmaması dert değil. Adı üzerinde akşam. İlla ki olacak. Birkaç saat geç olsa ne olmasa ne.

Gündüzlerimizi çaldılar. Karanlıkta yollara düşüp penceresiz ofislere tıktılar. Akşam biraz güneş kırıntısı görmek kime yeterli gelir ki?
  • eeb  (16.12.16 11:59:45)
güneşin geç doğması daha kötü

  • fragile lady  (16.12.16 13:04:17)
Sürekli batan güneş olsun, o da olumlu.

  • bigbadabum  (16.12.16 13:17:42)
Gec aydinlanmasi gunun daha kotu cunku gune verimli baslayamiyorum ben o yuzden hatta yataktan bile kalkamiyorum. Aksamki 1 saat gec batma artik o kadar saat aktif bir gunun ardindan cok da fark etmiyor bana.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (16.12.16 14:09:28)
sabah işe giderken,
akşam işten çıkarken güneşi görmemek sorun aslında.

ben işe 10da gidiyorum sorun değil.

ama 8de işe giden 6da işten çıkan adam bütün gün güneşi görmüyor.
en azından sabah güneşi görebilse onun bile faydası olurdu insana.
  • tchuck  (16.12.16 14:27:55)
sabah karanlıkta gitmesi kötü ancak iki ay sabredersek, akşam hava kararma saati şubat-martta nasıl olucak onu merakla bekliyorum.

  • füt  (16.12.16 14:33:28 ~ 14:34:34)
sabah karanlık olması daha kötü.

  • pispinti  (16.12.16 14:35:06)
Ne sabah ne de akşam güneş yüzü görmüyorum, "abi ne güzel yaa akşam aydınlık oluyo" diyenler içimden sövüyorum.
Aydınlık ortam görebiliyor olsam sabah görmek isterdim, akşam aydınlık olsa kaç yazar sanki dışarda oturabiliyor muyuz soğuktan donarken.

  • Sulfoxaflor  (16.12.16 21:21:30)
sabah geç aydınlanmasına alışamadım. akşam geç batsın :)

  • MiraTaurus  (16.12.16 21:23:35)