Öğle ne yiyeyim?

Yurtta kalıyorum ve hiç öğün atlamak istemiyorum. 1 hafta boyunca okula gitmeyeceğim. yurdun yakınlarında hiç restoran yok. En yakını 500 metre malum hava soğuk, her gün gidip gelirsem hasta olurum. Öğle yemeğini en sağlıklı ve kalorili nasıl geçiştirebilirim?

500 m 5 dk yurumek demek.

Git gel 10 dk disarida kalarak nasil hasta olabilirsiniz acaba? Mont-atki-bere giyince olay cozuluyor.
  • kuehles blondes  (14.12.16 15:37:50)
İnsan yoruluyor ve üşüyor.Mapsdan baktım 750 m imiş. Abur cubur yemek istemiyorum zararlı, konserve işe yarar mı acaba?

  • atomunicindekiduraganelektrondalgalari  (14.12.16 15:43:50)
her gün gidip gelirseniz baya baya hasta olur musunuz cidden?

dalga için sormuyorum, merak ettim.

edit. ben yazana kadar konserve demişsiniz bir de, onu bence yapmayın. ve 750 m'yi büyütmüşsünüz gözünüzde ama, hocam 180 kilo falan mısınız?
  • zoque  (14.12.16 15:44:53 ~ 15:45:55)
hasta olur musunuz bilmem ama kış soğuğunda yurtta kalmayı iyi biliyorum, insanın odadan çıkası dahi gelmiyor. konserve gıdalara yönelebilirsiniz, hazır dolma, fasulye vs. biraz fazla şekerli olabilir ancak mısır-bezelye-ton balığı karışımı bir salata besleyici olacaktır. doyurucu olur mu bilemem ama ufak boy yoğurdun içine elma, portakal vs. dilimleyip onu yiyebilirsiniz.

malesef sağlıklı olsun dediğinizde verebildiğim öneriler bunlar.
  • hasortman  (14.12.16 15:47:07 ~ 15:48:02)
Hayır zayıfım. soğukta gidiş geliş 1.5km yürürsem. zaten yediğimi yakarım ve yorulurum.

  • atomunicindekiduraganelektrondalgalari  (14.12.16 15:48:08)
bence çok ince düşünüyorsunuz. babamın köy zamanı anısından bahsedip bitireyim madem. evde soba başında, sıcak odada sürekli oturan büyüklerinin, halsiz hissettiklerinde, hastalanacaklarını düşündüklerinde, üzerlerine bir şey almadan 5-10 dakika dışarda karın kışın ortasında dolaştıklarından bahseder. bir bakıma haklı da bulurum kendisini. ve 750 metre(1,5km) çok bir mesafe değil. evde- yurtta bile defalarca kat ediyorsunuzdur o yolu.

  • zoque  (14.12.16 15:52:20)
1.5km yürüyüp hasta olacağını düşünüyorsan hiç yemek yeme zaten. Bitkisel hayatta yaşayabilirsin

  • Mcfly  (14.12.16 15:55:03)
öğlen ne yiyeyim sorusunun cevabı "yürümezsen yeme" şeklinde gelmiş ben şok.

neyse eğer yurtta buzdolabı varsa ki büyük ihtimal vardır, kepekli veya tahıllı ekmek + kahvaltılık malzemeyle sandviç yap bence.
  • freya  (14.12.16 16:21:33)
Mcfly +1
Insan ne ara bu kadar zayif bir canli oldu yahu?
Hazir sandviclerden al marketten veya konserve.
  • sckxyss  (14.12.16 17:49:29)