[]

Fransızca mı İspanyolca mı?

İkisini de eşit derecede seviyorum. Tarih öğrencisiyim, akademisyen olma düşüncem yok. Fransız sinemasını severim, İspanyol sinemasını daha çok severim.

Sizce hangisini tercih etmeliyim?


 
İspanyol hatunları çok severim. Sırf onlarla muhabbet etmek için İspanyolca öğrenmek istediğim zamanlar oldu, ama Fransızca diyorum.


  • dissendium  (14.12.16 01:44:49) 
ispanyol çobanlarını sevmiyorum, kuru gürültüler.

français +1
  • VickVickyVale  (14.12.16 01:48:40) 
Ispanyolca
Keyif icin ogreneceksiniz, fransizcaya harcayacaginiz zamanin ucte ikisinde ogrenirsiniz ispanyolcayi. Daha cok kisi konusuyor ve daha 'keyifli' ulkelerde konusuluyor. Fransizca ogrenirken bikip birakirsiniz belki ama ispanyolca oyle olmaz. Oradan italyanca ve portekizceye atlayabilirsiniz ( bu fransizca icin de gecerli gerci)

  • kassiopeia  (14.12.16 02:04:01) 
karar veremedim. fransızca daha taşaklı bi dil. geçen bir haberde gördüm bu 3. falanmış dünyada. ben bilmiyodum yani o kadar olduğunu. ispanyolcaa.. tabi hatunlar ciddi bi artı.

yazın bi barçalenoya gidersin oh negüzel tarih de var.. cevaba fransızcaya meyilli başlamıştım ama ispanyol hatunlar aklıma geldikten sonra biraz daha o tarafa kaydım anlıcağın:/
  • klar  (14.12.16 02:19:21) 
Mükemmel derecede fransızca konuşsan da fransız olmadığını anladıklarında fransızlar seni s.kine bile takmaz. Kibirli bir millet. İspanyolca öğren. Güney amerika sinemasını da katmış olacaksın araya. İyi olur. Ayrıca ispanyolca çok daha kolay bir dil.


  • glamdr1ng  (14.12.16 03:19:31) 
İspanyolcanin biraz daha zoru italyanca hemen hemen aynisi Portekizce yani ispanyolca ogrendikten sonra cok az bi emekle iki dil daha ogrenebilirsiniz. Hatta ogrenmeseniz bile okuduğunuzu anlayacak seviyeye gelebilir, cat pat diyalog bile kurabilirsiniz cunku yanlis bilmiyosam ispanyolca konuşan biriyle İtalyanca konusan biri kendi dillerini konusarak anlasabiliyorlar bizim azerbaycanla oldugumuz gibi belki daha bile iyi duzeyde


  • nundu  (14.12.16 03:21:16) 
arkadaşlar nerden çıkarıyonuz bu fransızlar kibirli lafını?
o zaman bütün türkler de tecavüzcüdür desin adamlarda.

saçma sapan genellemelere kafanı takma. paristeki değişik parisienler dışında çoğu yerinde fransanın "ayyy o şopar ağzınla güzel fransızcamızı bozma köpeek" diye bir durum yok.
fransızca güzeldir ama bence ikisinden birini de seçsen diğer dili çok rahat öğrenir ve anlarsın.
  • logisticsmanager  (14.12.16 08:36:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.