aşırı bal yiyorum

neredeyse her sabah kahvaltıda ortalama bir kasenin 4'te 1'i (bazen 3'te 1'i, ekmek tazeyse dayanamıyorum :D) kadar bal yiyorum ekmeğe bandırıp. bunun bir zararı olur mu? yedikten sonra aşırı tatlı ağırlığı hissetmem dışında herhangi bir şikayet yaşamadım şu ana kadar.

ortalama kase dediğim şeyin boyutu: www.maxikarizma.com

Katkılı, glikozlu, olmasından fazla şekerli bal ise sıkıntı olur. Dİğer türlü balın zararı yok. Afiyet olsun.

  • empty man  (13.12.16 16:45:09)
yarardan çok çok fazla zararı olduğu için yeme.

  • candanag  (13.12.16 16:51:00)
Bal büyük oranda fruktoz barındırır, fruktoz karaciğerde direkt yağa dönüşür. O da kilo yapar insülin direncini geliştirir. Bal saf bal olsa da bi şey değişmez şeker şekerdir.

  • angelus  (13.12.16 17:01:36)
babam tek başına yılda 45-50 kilo arası bal yiyiyor.

ama ağzına başka tatlı sürmez. pekmez falan da yer ama pastanede ya da evde yapilmis tatlilar vb yemez. yıllardır böyle. bir sorunu yok.
yaş 65+
  • balik kraker  (13.12.16 17:14:17)
kavanozun uzerindeki degerlwri bir oku. glikoz miktarina bir bak. dogal bal yemedigin icin bence iyi bir sey yapmiyorsun.

  • sparkle kiddle  (13.12.16 17:49:51)
çok yararlı olduğunu sanmıyorum. bi doktora sorun isterseniz test yaptırıp.

bu arada bal diyince aklıma şu geliyor gülüyorum :D
www.youtube.com
  • kurnaz  (13.12.16 17:52:24)
Bal, dünyadaki en yararlı şeylerden biri. Yemeye devam.

  • _goddard_  (13.12.16 18:36:35)
Babam 30 senedir dediğinden fazla yiyor turp gibi. Ama tıbbi destek almak lazım

  • mr2alp  (13.12.16 20:27:33)